Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

31 Srpen 2021

komentáře

0
 31 srpna, 2021
 0

Delší odpaly o 15 metrů za 2 minuty

 

Snem asi každého golfisty jsou dlouhé a přesné odpaly. Je občas velice obtížné a časově náročné dosáhnout toho, aby se odpaly u hráče prodloužily. Ale je i jednoduchá metoda jak během dvou minut prodloužit údery až o 15 metrů.

Jedná se o tři jednoduché kroky, které každý pokročilejší golfista zvládne.

 

  1. Širší postoj

Je důležité, abyste měli širší postoj, pokud chcete zahrát míček dál při odpalu. Je třeba mít dostatečnou stabilitu a navíc širší rozkročení souvisí s další radou, kterou vám dáme.

  1. Míček dopředu

Posuňte míček až na úroveň levé paty. Tedy hodně dopředu v postoji, tak abyste trefovali míček směrem nahoru.  Je to důležité pro trajektorii míče, která bude vyšší a váš míček tak doletí mnohem dále.

  1. Levá pata

Do nápřahu se snažte lehce zvednout levou patu a levé koleno tlačte lehce k pravému. Díky tomu budete mít možnost více rotovat do nápřahu a ramena se dostanou v rotaci více jak na 90 stupňů a stejně tak se více otočí boky. Díky tomu dostanete do úderu mnohem větší rychlost hlavy hole.

Postupujte tak jak vidíte na obrázku. Při založení je důležité, aby byla hlava za míčem a levé rameno bylo výš než obvykle,abyste mířili na cíl, díky správnému nastavení ramen. Viz obrázek.

Samozřejmě se může stát, že první údery budou méně přesné, ale budou o mnoho delší. Je třeba tuto techniku dostatečně natrénovat, abyste ji mohli případně použít na golfovém hřišti. Trénink dělá mistra a na to je třeba nezapomínat.

Napsat komentář