Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

6 Říjen 2020

komentáře

0
 6 října, 2020
 0

Co dělat pro delší drajvy?

 

Kdo by nechtěl hrát delší údery a speciálně ty z odpaliště. Každý touží po delších úderech. Je krásná představa, když dáte bombu, která letí středem fayrwaye a skončí na místě odkud již máte možnost přihrát míč blízko jamky. Následně jen doklepnete míček do jamky na birdie. Představíme si některé základy, které jsou potřeba pro delší odpaly.

  1. Trefujte míč středem hole

Lehce se to řekne a hůř udělá. Ale každopádně je veliký rozdíl, jestli trefíte míč středem (na těžišti) nebo mimo střed. Trénovat to můžete s driverem tak, že si na úderovou plochu nalepíte pásku tak ,abyste měli volný střed hole a mezera byla na středu zhruba 3 centimetry. Následně zahrajte několik úderů a uvidíte, v jakém místě přesně trefujete míče.

  1. Správná pozice míče

Správná pozice míče u každé hole je klíčová pro dobrý úder. Mnoho amatérských hráčů hraje téměř všechny údery ze stejné pozice míče v postoji. Je třeba míč umístit přesně dle zvolené hole. Více vidíte na obrázku, jak přesně by to mělo být.

  1. Správné otočení trupu

Pro delší a přesnější údery je třeba se správně otáčet. Je třeba, abyste dokázali trup otočit o 90 stupňů jak do nápřahu, tak do prošvihu. Bez správného otočení to nepůjde. Jakmile se špatně otočíte do nápřahu tak přichází při pohybu do míče přílišná práce pravým ramenem a to způsobuje tak neoblíbený slice.

  1. Správné držení hole

Jak jsem již několikrát psala, tak klíčem k dobrým úderům je jeden ze základních principů a tím je správné držení golfové hole. Ať už využíváte baseball grip, overlap nebo interlock držení, tak je třeba, abyste se naučili správně držet hůl. Přečíst si o tom můžete zde…

  1. Rovina švihu

Pro vyšší rychlost švihu je třeba švihat ve správné rovině. Ideálním cvičením na rovinu švihu je úder z kolen. To vám pomůže pochopit, jak přesně s driverem máte švihat. Další možností je zapíchnout „tour sticks“ mířící tyčky do země tak aby byly nakloněné v úhlu švihu a těsně před míčem,zhruba metr od sebe. Pokud netrefíte při švihu ani jednu, zahráli jste dobrý úder.

Přečíst nyní  Na golf si místo holí vezměte běžky

  1. Zrychlete rukama

Často se mluví o lepší rotaci trupu. Ovšem nezapomínejte na švihu rukama. Dá se říci, že rukama dokážete vyvinout obří rychlost, kterou můžete ve švihu využít. Stejně tak jako na rovinu švihu si zkuste zahrát pár úderů z kolen. Bud si sedněte na židli a zahajíte úder driverem, nebo si klekněte, natáhněte ruce a zahrajte úder rukama. Díky tomu se naučíte jak švihat rukama.

  1. Fitting

Co může opravdu přidat pár vysněných metrů u vašeho odpalu je správná hůl. Je třeba, abyste jednou za čas zašli na „fitting“ golfových holí a zvolili ideální driver, kterým budete hrát. Roli hraje rychlost švihu, rychlost míče, tvrdost a torze shaftu.

  1. Správný míč

Chcete opravdu delší odpaly? Pak je třeba hrát také správný míč. Musíte se rozhodnout, co je pro vás důležitější. Jestli vzdálenost úderů nebo dostatečná zpětná rotace míče při úderech na green. Oba tyto faktory lze jen obtížně zkombinovat. Pro hodně zpětné rotace zvolte například Titleist ProV1 a pro dlouhé odpaly Volvik. Ovšem pro oboje je možné zvolit míče Titleist TrueFeel, které kombinují měkké jádro a tvrdý povrch, díky kterému můžete dosáhnout dostatečné vzdálenosti.

 

Image by Markus Spiske from Pixabay

Napsat komentář