Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Základní rady pro ty, kteří nic nevědí o course managmentu

9 Květen 2020

komentáře

0
 9 května, 2020
 0

Základní rady pro ty, kteří nic nevědí o course managmentu

 

Když hrají dobří golfisté, tak to vypadá, že jim to nedá žádnou práci. Pohybují se hřišti s míčkem tak lehce a sebevědomě až se to zdá neuvěřitelné. Je to hlavně proto, že jejich taktika hry (course managment) je dobře propracovaná a navíc se drží několika základních rad, o kterých si řekneme.

  1. Pořádně to napal

Titulek je možná trošku zavádějící, ale staré pořekadlo „raději kratší a přesný úder“ nemusí být vždy ta nejefektivnější cesta.

Snažte se švihat naplno a dát míčku dostatečnou sílu, abyste se dostali do co nejvýhodnější pozice pro další úder. Tedy nedržte se svými odpaly příliš při zdi.

 

  1. Dlouhá rána do greenu

Právě díky krátkému odpalu se můžete dostat do situace kdy musíte hrát dlouhý úder na green, abyste byli tzv. v regulaci. Ale to je velice obtížné. Protože údery dlouhými železy či dokonce dřevem jsou často velmi nepřesné. Proto se jim snažte co nejvíce vyhnout. Vše souvisí s bodem jedna.

 

  1. Přihrávejte si na oblíbenou vzdálenost

Jedna z nejdůležitějších rad, je přihrát si na oblíbenou vzdálenost. Pokud budete na paru 5 a druhou ranou si budete přihrávat a nebudete útočit na green, zahrajte jí do své oblíbené vzdálenosti, odkud máte jistou ránu vedge holí.

  1. Do greenu bezpečně

Je sice hezké si představit úder do levé části greenu přes bunker, za kterým se nachází jamka tak, abyste skončili co nejblíže. Ale pozor. Je mnohem efektivnější myslet chytřeji. Snažte se hrát do míst, kde vám procentuálně hrozí menší nebezpečí, tedy vpravo od bunkeru.

Stále pak máte šanci zahrát birdie, a když tak zahrajete pohodlný par, ale vyhnete se případně bogey či double bogey v případě, že trefíte bunker nebo přestřelíte, ve snaze se přiblížit po levé straně co nejblíže jamce.

Přečíst nyní  Delší odpaly driverem díky ručníkovému drillu

 

  1. Patujte bez stresu

Nevytvářejte na sebe při patování příliš velký stres. Raději dobře kontrolujte vzdálenost a přihrajte si prvním puttem tak, abyste další putt už měli jen na doklepnutí.

Příliš agresivní putty na jamku mohou způsobit tak nepříjemný trojputt. Trojputt je také příčinou špatného výsledku u rekreačních hráčů, kteří se snaží až příliš mnoho zasáhnout jamku hned prvním puttem. Míč může hodně přejet a pak jej již nemusíte zahrát zpět do jamky na druhý úder.

 

  1. Útočit nebo být opatrný

Každý jsme zažili, že máme ten správný den a téměř každá rána nám vychází. Pak si můžete dovolit více riskovat. Třeba při odpalu zvolit kratší cestu přes rybník  nebo útočit přímo na jamku při úderu do greenu.

Ale když nemáte zrovna svůj den, je třeba tomu také přizpůsobit hru. Nebýt tvrdohlavý a nesnažit se o heroické údery, které jste hráli minule, když jste měli skvělý den. Ale hrát takticky tak, jak to uměl za každé situace světoznámý španělský profesionál Severiano Ballesteros.

  1. Chytře kolem greenu

Jednoduché pravidlo platí kolem greenu. Tam kde můžete vzít do ruky putter, tak raději puttujte. Pokud to není možné, tak hrajte nízký chip, což je stále bezpečná rana.

Proto údery jako je lob nebo flop raději hrajte jen v tom nejkrajnějším případě, kdy je tento úder nevyhnutelný.

 

  1. No-go zona

Je třeba, abyste přesně věděli, kam nesmíte zahrát svůj míč. Pokud se na pravé straně rozprostírá velký rybník a na pravé straně je jen lehký rought, tak je rozhodně lepší zahrát míč z odpaliště padesát metrů doprava, než abyste se namočili.

Proto si vždy zvolte svou NO-GO zonu a vyhněte se jí obloukem. Rozhodně je lepší skončit v bunkeru než v hlubokém lese či křoví na druhé straně.

Přečíst nyní  Trik jak se zbavit „topnutých“ ran při hře

Image by Golfer from Pixabay

golfové slevy

Napsat komentář