Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

11 Únor 2021

komentáře

0
 11 února, 2021
 0

Jedna rada jak eliminovat slice úder

 

Více jak 48% amatérských hráčů se potýká s úderem točícím se doprava. Tedy slice je nemoc, která na golfu trápí hodně golfistů. Příčin, proč se míček stáčí nechtěně doprava, je mnoho. Ale většina problémů začíná již při zahájení švihu.

Většinou se jedná o špatné odtažení golfové hole od míče (tzv. Take away), kde hůl jde příliš mnoho za tělo a ve vrcholu nápřahu je nasměrována směrem vpravo od cíle. To způsobuje, že při zahájení švihu do míče, jde hůl příliš zvenku vůči cílové linii a vy tak švihnete z venku dovnitř vůči cílové linii a to míček roztočí tak, že se nechtěně točí vpravo.

Co tedy s tím?

Vlastně je třeba to udělat přesně opačně. Soustřeďte se na správné odtahování hole, kdy hůl zůstane při první rotaci do 45stupňového úhlu od míče před vaším pravým bokem a hůl bude z vašeho pohledu lehce zavřená. Je třeba, abyste při tomto pohybu také rotovali boky a rameny do stejného úhlu.

Hůl se tak v nápřahu dostane do lepší pozice, kdy bude mířit na cíl nebo lehce od cíle vlevo. Následně budete mít dostatek místa stáhnout ruce směrem proti míči a vaše hůl tak přijde k míči tzv. zevnitř. Díky tomu budou vaše údery mnohem přesnější a vy se zbavíte nechtěné rotace doprava.

Rada tedy zní, abyste zdokonalili odtažení hole do nápřahu, a díky tomu váš celý švih bude v mnohem lepší rovině. Pokud si nevíte rady, ráda vám poradím na jedné z našich golfových lekcí. Proto mě neváhejte v případě zájmu kontaktovat.

Napsat komentář