Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

14 Prosinec 2019

komentáře

0
 14 prosince, 2019
 0

7 věcí, na které si odpovězte po lekci golfu s trenérem

Každý golfista, který si chce zlepšit své výsledky a golfový švih, chodí ke golfovému profesionálovi či profesionálce. Golf je natolik složitá hra a golfový švih je náročný na koordinaci pohybů, že každý by měl někdy k trenérovi zajít a podpořit tak svůj potenciál.

Jsou ovšem některé otázky na které byste si měli odpovědět, pokud chodíte k profesionálům

  1. Rozumíme si dostatečně s trenérem?

Golf není náročný jen technicky, ale hlavně mentálně. Je důležité, abyste s trenérem byli naladěni na stejnou vlnu. Je důležité, aby profesionál udržoval profesionalitu, ale na druhé straně je dobré si s ním vybudovat dobré vztahy, díky kterým budete naladěni na stejnou notu. Někdy se stane, že odejdete z golfové lekce a vlastně nevíte, co po vás trenér chtěl. Pokud jste vizuální typ, je třeba aby vám trenér vše dobře ukázal a vy jste odešli s vědomím,  že víte, co máte trénovat a zlepšovat.

  1. Máte dost času na trénink?

Je důležité učinit rozhodnutí, kolik času chcete věnovat samotnému tréninku mimo golfové lekce. Je nutné stanovit si s trenérem takový tréninkový plán, který jste schopni dodržovat. Protože ve chvíli, kdy nebudete dostatečně trénovat věci, které jste změnili s trenérem, bude váš trénink neefektivní.

  1. Jste připraveni na změnu?

Pochopili jste, jaké změny po vás váš trenér chce? Stanovili jste si cíl a postup? Je důležité, aby každý trenér, ke kterému docházíte, stanovil změny, které jste schopni zvládnout a čas, který máte na natrénování těchto změn. Je důležité vědět, kam se chcete posunout a co jste schopni dokázat.

  1. Je trénink přizpůsobený pro vaše tělo?

Je důležité probrat s trenérem vaše fyzické schopnosti a návyky. Pak může trenér stanovit správný postup pro vylepšení vaší golfové hry. Pokud máte nějaké fyzické omezení, je třeba o tom trenéra informovat. Trenér by měl přizpůsobit trénink přímo pro vás a vaše schopnosti tak, aby bylo možné dosáhnout těch nejlepších výsledků. Pokud vám přijde, že to trenér nedělá, asi je čas na změnu. Nebo   si o tom s trenérem promluvit.

  1. Trénujete mentální stránku golfu?

Je důležité trénovat i mentální stránku golfu. Není dobré jen pálit míče do nekonečna. Dobrý trenér by s vámi měl procházet i metody mentálního tréninku. Golf totiž je 40% technická a 60% mentální stránka. To platí u výkonnostního golfu. U průměrného hráče přesahuje mentální stránka golfu cca 30% výkonu.

  1. Je trenér dostupný v případě náhlé potřeby?

Dobrý trenér je připraven vám pomoci i v naléhavé situaci, kdy jste například před turnajem a nevíte si rady. Je dobré vědět, že mu můžete zavolat nebo napsat e-mail a on vám poskytne adekvátní radu, která vám sice nezmění zázračně švih, ale může vám psychicky pomoci k lepšímu výsledku na turnaji.

  1. Čekám zázrak a ten stále nepřichází

Čekáte, že za pár lekcí golfu s profesionálem se z vás stane skvělý golfista a ono se tak neděje? Ano je to možné a neznamená to, že je chyba na jedné, či druhé straně. Je  třeba si uvědomit, kolik svému tréninku věnujete času a jestli jste si stanovili reálné cíle, které můžete s trenérem dosáhnout. Nečekejte, že dvě lekce s profesionálem jsou všespásné.

Přečíst nyní  Gainbridge LPGA: Annika Sorenstam prošla cutem

 

Tímto krátkým článkem jsem vám chtěla zodpovědět základní otázky, které byste měli znát v případě, že chodíte trénovat s profesionálním trenérem či trenérkou a jak postupovat. Mnoho golfistů si neuvědomuje, že je třeba zvolit správný a reálný postup změn, vyhradit si dostatek času na vlastní trénink a mít tréninkový plán, kterého se budete držet a trenér vás tímto plánem provede. Pak můžete očekávat výsledky.

Image by bedrck from Pixabay

Napsat komentář