Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

13 Prosinec 2019

komentáře

0
 13 prosince, 2019
 0

Jak se na golfu vyrovnat s hráči, kteří podvádějí?

Golf by měl být sportem gentlemanů, etiky a etikety. Bohužel se někdy setkáváme s golfisty, kteří podvádějí a to někdy i nevědomky. Většina golfistů hraje podle pravidel, ale najdou se mezi námi bohužel i tací, kteří si své výsledky chtějí vylepšit.

Potkat takového golfistu není nic příjemného. Proto se také říká, že pokud chcete s někým obchodovat, vezměte ho na golf a poznáte, jak se bude v byznysu chovat.

Nevědomé podvádění

Někdy se může stát, že si dotyčný golfista ani neuvědomuje, že se dopustil prohřešku proti pravidlům. Je samozřejmě na vás, jak se s tím vypořádáte, ale nejlepší bude ho na to kamarádsky upozornit ve smyslu „prosím, dej si příště pozor, zahrál jsi asi omylem míč za hraničí hřiště a to je proti pravidlům“. Nebo něco podobného. Každý kdo je slušný a poctivý, tak vaši radu bude brát jako zlepšení své hry a příště si dá na nedopatření tohoto typu pozor.

Buďte tam dříve než oni

Pokud máte podezření, že někdo podvádí , je třeba ho kontrolovat. Například pokud váš spoluhráč neustále chodí vpřed, aby zkontroloval svůj míč a vy máte podezření, že dělá něco proti pravidlům, je třeba u jeho míče být dříve než on. Tím zabráníte například tzv. budování pozice.

Nesmíte se bát prohřešek řešit

Mnohým z nás je trapné spoluhráče upozorňovat na porušování pravidel a mávneme nad tím rukou. Ale musíte si uvědomit, že neubližujete jemu, ale celému zbytku hráčů. Pokud tento hráč díky porušování pravidel zahraje o dvě rány lépe,  než by bez porušení pravidel zahrál, odsune tak mnoho hráčů na nižší pozice a tím, že nenahlásíte pochybení poškodíte vlastně všechny zúčastněné, pokud budete porušování pravidel tolerovat. Nebojte se tak na porušení pravidel upozornit.

Přečíst nyní  Trestné území nebo vodní překážka? Jaká jsou nová pravidla od 2019

Vyberte si jiné spoluhráče

Už se vám stalo, že hrajete pro zábavu a někdo i při takové hře má tendenci podvádět a porušovat pravidla? Je jediné a prosté řešení. Vyberte si jiného spoluhráče. Pokud hrajete přátelský zápas o kávu, tak je také třeba dodržovat golfová pravidla a etiku. Jinak tento nádherný sport ztrácí smysl.

Nesázejte se

Pokud chcete předejít nepříjemnostem, nepočítejte výsledky. Případně si sami zapisujte svůj výsledek a nehleďte na výsledky ostatních. Zahrajte si přátelskou hru, kde nikdo nebude mít nutkání porušovat pravidla a všichni si tak hru užijete. Na golfu se totiž může stát, že se ohledně výsledku a pravidel pohádáte do krve i s nejlepším přítelem.

 

promo image:

Napsat komentář