Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

14 Září 2019

komentáře

0
 14 září, 2019
 0

Black SeaRama golf pro náročné v Bulharsku

Jistě by vás nenapadlo stejně jako kdysi mě, že by Bulharsko mělo být destinací pro golfisty, kteří vyžadují perfektní servis a dokonalé hřiště. Já osobně jsem poznala skvělý golfový resort Black SeaRama zhruba 60 km od města VarnaBulharsku.

Cestovat budete muset na toto místo ideálně z Rakouské Vídně odkud létá přímí let do Varny, kde na vás již bude čekat soukromé vozidlo hotelu a po zhruba 40 minutové cestě dorazíte do krásné zelené oázy golfového resortu Black SeaRama na břehu černého moře.

Hned po příjezdu vás překvapí velice velkoryse postavená recepce a manažerka vás v ní přivítá sklenkou šampaňského. Než se vyřídí všechny formality, můžete čas strávit na velké terase přímo nad útesem, pod kterým šumí černé moře a lehce vás ovívá svěží vánek. Určitě oceníte, že veškerý personál mluví dobře anglicky i německy a případně i rusky. Tedy s domluvou nebude žádný problém.

Mezi tím vám personál odveze veškerá zavazadla do vašeho bungalovu, kde budete trávit svůj čas, pokud nebudete zrovna na golfu. Každá vilka má svůj vlastní bazén a zahradu. Vily jsou vybavené v jižanském stylu, že nepoznáte, jestli jste v Itálii nebo Španělsku.  Dopravu po resortu mezi vaší vilkou a restaurací, recepcí či golfem zajišťuje vstřícný personál golfovým autíčkem a vždy když si odvoz vyžádáte, bude někdo pro vás připraven.

Po klidné noci vás čeká snídaně v prvním patře hlavní budovy, kde na švédských stolech najdete vše dokonce i včetně kaviáru a šampaňského či čokoládovou fontánku. Sedět při snídani můžete na rozlehlé terase, která umožňuje krásný výhled na moře a na 18. Jamku golfového hřiště.

Než po snídani vyrazíte na hřiště navštívíte cvičnou louku. To je další místo, které vás potěší nejen neomezeným množstvím míčku zdarma, ale hlavně dokonale připravenou travnatou plochou a rozlehlá dopadová plocha, která je modelovaná jako golfové hřiště.

Přečíst nyní  Neuvěřitelná golfová zahrada Marka Wahlberga. Porazí Abrahama Ancera z PGA Tour?

Na golf můžete posléze vyrazit bud na golfovém autíčku nebo samozřejmě pěšky pro ty co rádi vydávají hodně energie.

Mistrovské osmnáctijamkové hřiště začíná jakou s parem pět na rozehrání. Stačí vám na ní středně dlouhý odpal, střední rána před grýn a už jen příhra. Grýny jsou na hřišti perfektně připravené a dost rychlé dosahují i 11 stop rychlosti. První devítka se točí kolem vilek a čeká na ní na vás pár vodních překážek a dva velice dlouhé pary čtyři. Devátá jamka končí opět pětiparem a grým má těsně před hlavní budovou resortu.

Druhá devítka se rozkládá na druhou stranu resortu směrem k druhému resortu vedle (LightHouse golf resort), který sousedí s BlackSeaRama. Druhá devítka je spíše pro technické hráče než velké ranaře, protože mnoho jamek je dogleg a je více kopcovitá než prvních devět jamek.

Opravdu netradiční závěr hřiště poznáte na poslední jamce, která je parem tři a má z černých odpališť 255 metrů. Ránu budete muset zahrát přes velkou rokli směrem k budově hlavního resortu s grýnem rozkládacím se před terasou klubovny.

Pokud nechcete hrát každý den na stejném hřišti, máte možnost navštívit další dvě zdejší hřiště. LightHouse golf club, který má o něco jednodušší golfové hřiště a můžete na něj dojet i golfovým autíčkem z vašeho hotelu. Jako hosté BlackSeaRama máte i slevu na GreenFee.

Další velice zajímavou destinací jsou Tracian Cliffs, které designoval sám pan Gery Player a navíc se na něm pořádala i profesionální hra na jamky od European Tour. Toto hřiště dokonale prověří vaše golfové schopnosti. Já osobně za sebe musím říci, že je nutnost si hřiště zahrát a zažít, ale hřiště na každodenní golf moc není. Je to spíše věc  designována jako atrakce než jako mistrovské hřiště, přesto že kvalita je dokonalá a výhledy okouzlující. Hřiště se rozkládá na skalách hned u moře a na hřišti zažijete i neuvěřitelné převýšení  mezi odpalištěm a grýnem. Na tomto hřišti jsou nutností golfová autíčka.

Přečíst nyní  Airbnb ubytování, které má vlastní golfové hřiště!

Doufám, že vás moje krátká recenze inspirovala a třeba ukázala novou golfovou destinaci kam vyrazit na příští golfové prázdniny.

ps: cestoval se mou Jamie, cestující plyšový medvídek. viz foto. Fotky zdarma na RubconStock

Napsat komentář