Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

21 Prosinec 2020

komentáře

0
 21 prosince, 2020
 0

Buďte sami sobě trenérem

 

Golf není jednoduchý sport a tak není ani jednoduché pomoci si sám sobě v případě, že vám to nejde. Ale existují nové pomůcky jako golfové analyzátory a díky nim můžete zjistit, jestli hodnoty vašeho švihu odpovídají vaší představě. Pokud nevíte, jaké hodnoty jsou důležité, tak vám je zde v krátkosti popíši.

Ball speed

Rychlost míče při vzletu. Důležitý údaj, který může ukázat, jestli dokážete dostatečně využít každou jednotlivou hůl. Můžete také zjistit, jak rychlost ovlivňuje přesnost trefení hlavy hole.

Angle of Attack

Tedy úhel přiblížení hole k míči. V případě, že hrajete železy, je třeba, aby hodnota byla záporná (příklad -1.7) a pokud budete v roce držet driver, tak by hodnota měla být pozitivní tedy např. + 1.

Launch Angle

Vzletový úhel. Každá hůl má svůj ideální úhel vzletu míče. Pokud budeme počítat s driverem, tak byste se měli pohybovat kolem hodnot 12-14 stupňů. Tento úhel ovlivňuje trajektorii letu míče.

Face Angle

Jednoduše řečeno, tato hodnota ukazuje, jak je vaše hůl v momentě úderu nastavená. Tedy jestli je rovně, otevřená či zavřená. To může ovlivňovat rotaci míče a směr letu míče.

Spin Axis

Tato hodnota nám ukazuje, jakou zatáčku míč udělal. V případě, že nemáte žádnou rotaci do strany, tak je úder rovný. U negativní rotace bude míč točit směrem do leva a u pozitivní doprava.

Smash Factor

Hodnota, která nám ukazuje rozdíl mezi rychlostí hlavy hole a rychlostí míče. U driveru se profesionálové pohybují kolem hodnoty 1.50-1.53, u středně dobrých hráčů se jedná o hodnotu někde kolem 1.45 u žen zhruba 1.38-1.40. Tabulku s ideálními hodnotami si můžete nalézt na internetu. U 6 železa je hodnota u mužů kolem 1.42.

Přečíst nyní  Jaké jsou nejlepší golfové značky holí?

 

Díky těmto hodnotám se můžete orientovat ve svém švihu a sledovat tak zlepšování. Pokud si nebudete vědět rady, ráda vám při některé z našich soukromých lekcí vše vysvětlím. Hezkou hru přeje Anna Nicole Golf Academy

Image by Paul Brennan from Pixabay

Napsat komentář