Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

19 Prosinec 2020

komentáře

0
 19 prosince, 2020
 0

Golfové filmy, které vás naučí hrát lepší golf

 

Většina z nás již někdy viděla nějaký ten film s golfovou tématikou. Ale napadlo vás, že by i takový film mohl zlepšit vaše golfové dovednost? Někdy totiž kamera a filmové triky dokážou vysvětlit některé věci lépe než slova. Hlavně těm, kteří mají menší představivost a nedokážou se plně vcítit do toho, co jim trenér říká.

 

Legenda o slavném návratu

Tento film pojednává o mladé slečně, která po smrti svého otce chce zachránit své golfové hřiště a tak pozve Bobbyho Jonese a Waltera Hagena na exhibiční golfový turnaj, kde místní chtějí, aby hrál i nějaký hráč od nich. Nakonec hraje Matt Daemon, který je válečný veterán a po návratu z války se topí v alkoholu a bojuje s démony v hlavě. Nakonec souhlasí, že bude hrát, jelikož byl před válkou nadějným golfistou.

Ve filmu se objeví také Will Smith, který nakonec dělá Daemonovi kedyho a učí ho jak hrát golf lépe. Mladému klučíkovi, který s nimi jde jako druhý kedík, ukazuje, jak se čtou grýny, jak se mění povrch grýnu podle natáčení slunce, jak roste tráva a jak poznat na grýnu nerovnosti.

Následně je zde také krásně zobrazeno, jak si Bobby Jones dokáže v hlavě představit, že na hřišti nejsou žádní diváci ani žádné překážky v podobě stromů, bunkerů a dalších. Kamera pomalu najíždí na místo, kam chce Jones hrát a díky tomu si při cvičném švihu přehrává, jak bude úder vypadat. Následně přistoupí k míčku a zahraje s touto představou svůj míč přesně tam, kam chtěl. Okolí začne vnímat, za pár vteřin po úderu.

Díky kameře si tak můžete představit, jak přesně máte postupovat při cvičném švihu a na co byste měli myslet. I přesto, že mnoho filmů ukazuje skutečnost poněkud zkreslenou (např. policejní práci), v tomto filmu najdete opravdu dobré a reálné rady, které se v golfové praxi skutečně používají a můžete je využít ke zlepšení své golfové hry.

Přečíst nyní  Chyby, které dělají začínající golfisté

O golfových filmech jsem psala zde…..

Zelený svět

Kevin Costner a Renné Russo září v lehkém filmu o golfovém zkrachovalci, který se pro lásku rozhodne vyhrát US Open. Sice se mu to nepovede, ale během kvalifikací se zde ukazují dobré golfové rady, které si můžete vzít k srdci.

Příkladem může být to, že dokáže zahrát posledních devět jamek jen svou sedmičkou železem. Sice si neberte příklad z toho, že ostatní hole vzteky rozlámal, ale z toho, že je třeba umět zahrát jakoukoli holí téměř jakýkoli úder a dokázat tak mít co největší rozsah různých úderů.

Další co si lze vzít z tohoto filmu je, že dlouhé údery někdy nemusí stačit. Tedy i taktika a hlava hraje roli při hře. Je to krásně vidět, když ho chce jeho soupeř vytrestat a po úderu Costnera sedmičkou železem na 225 yardů, kdy si myslí, že je vzdálenostně neporazitelný, pošle míč po silnici a ten skáče a skáče a uběhne mnohem delší vzdálenost. Costner tedy prohrál sázku o nejdelší úder sedmičkou železem. Z toho vychází, že je třeba hrát chytře.

Poslední zápletkou je 12 úderů na poslední jamce, které zahraje Costner a díky tomu prohraje US Open. Jeho paličatost a hrdost, která mu nedovolí míček s trestnou ranou spustit před vodní překážkou a zachránit par, ukazuje, že nemáme své ego brát na golf. Navíc není na golfu místo pro heroické výkony a dokazování ostatním, jak jste dobří. To nikdy nekončí dobrým výsledkem. Berte si k srdci, že je třeba pokora a taktická hra pro to,k abyste mohli vyhrát.

Image by Amit Kumar from Pixabay

Napsat komentář