Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Čemu se vyvarovat, chcete-li být dobrým golfovým partnerem pro hru?

20 Květen 2020

komentáře

0
 20 května, 2020
 0

Čemu se vyvarovat, chcete-li být dobrým golfovým partnerem pro hru?

 

Golf je úžasná hra, která má mnoho psaných i nepsaných pravidel, které je třeba dodržovat. A to z ní dělá tak úžasný sport. Ale občas je také důležité, s kým si jdete golf zahrát. Při turnaji si svého spoluhráče nevyberete, pokud však jdete hrát pro zábavu, tak si volíte spoluhráče sami. A ten by asi neměl dělat věci, které jsou v golfu při hře nepříjemné.

 

 1. Stejně je to slice

Když někdo křičí na svůj míček, ať letí doleva a přitom je to evidentně slice je to nepříjemné. Přeci každý vidí, že míč doleva nepoletí. Tento pokřik na míček si raději odpusťte

 1. Nikdy se nevzdáváte

Někdy je na golfu lepší vzít míček, zvednout ho a počkat na další jamku. Pokud například devátou ranou nejste na greenu, budete svou tvrdohlavostí znepříjemňovat zážitek i ostatním

 

 1. Příliš mnoho cvičných švihů

Na každou ránu se pečlivě připravuje každý, ale provádět několik cvičných švihů u každého úderu není něco, co by potěšilo vašeho spoluhráče. Nejen že vám to asi nepomůže, ale také to zdržuje hru

 1. Řečník

Nikdo na golfu nemá rád, když někdo neustále mluví. Golf je hra, na kterou je třeba se soustředit a díky vašemu neustálému mluvení se na ní spoluhráč bude jen těžko koncentrovat.

 1. Marshal má pravdu

Nerespektování rad nebo doporučení marshala na hřišti taky nepřispěje dobré atmosféře ve flightu. Je třeba se řídit radami, které vám dá ohledně pohybu na golfovém hřišti

 1. Stále si hrajete s mobilem

Neustálé esemeskování nebo telefonování není něco, co by patřilo na golf. Obecně se říká, že telefon má být vypnutý a nejlépe by měl zůstat v autě na parkovišti. Pokud potřebujete vyřizovat obchodní telefony, tak raději odložte golf na další den.

 1. Rádi radíte

Chtěli byste pomoci ostatním a tak jim radíte a chcete, aby jejich hra byla lepší. Ale to není něco, co by se vašim spoluhráčům líbilo. Proto se raději vyhýbejte přílišnému koučování ostatních a pozdržte se rad ohledně jejich hry.

 1. Chodíte pomalu

Na celém světě se řeší pomalá hra. A tak pokud budete chodit na golfovém hřišti příliš pomalu, můžete se dostat do nepříjemné situace, kdy na vás bude tlačit marshal, abyste zrychlili. Spoluhráči na vás budou muset čekat a vy tak znepříjemníte hru  i všem hráčům na hřišti, kteří jdou za vámi.

 1. Chlubíte se dobrými výsledky, i když vám to nejde

Chcete ospravedlnit vaši aktuální špatnou hru a vyprávíte o svých skvělých výkonech v minulosti. No, řeknu vám to jednoduše. Nezlobte se, ale nikoho to nezajímá.

 1. Neustále komentujete spoluhráčovu hru

Vaše komentáře nikoho většinou nezajímají, spíše rozčilují.

 1. Mluvíte, když se ostatní připravují na ránu

To je také zlozvyk mnoha amatérských golfistů. Snažte se nemluvit již v momentě, kdy se hráč připravuje na svůj úder. Dáte mu tak možnost plně se soustředit.

 1. Oznamujete co je očividné

Není třeba hlásit, že je míč mimo hrací pole, když míč letěl evidentně mimo hřiště. To žádného vašeho spoluhráče nepotěší.

 1. Příliš dlouho čekáte na úder

Pokud čekáte, až hráči před vámi opustí green, který je 350 metrů vzdálený na paru 4. Je to zbytečné. Nejspíš tak daleko nedohrajete a můžete zdržovat celou hru.

 1. Hledáte příliš dlouho

Pokud váš míč skončí ve vysoké trávě, tak ho hledáte, dokud ho nenajdete. To také není dobré. Využijte tři minuty podle pravidel a pokračujte ve hře. Snažte se co nejméně zdržovat hru ve vaší skupině, ale také na celém hřišti za vámi.

 1. Nebuďte rybář

Zahrajete-li míč do vodní překážky, není třeba strávit půl hodiny, než ho vylovíte. Nechte ho ve vodě, spusťte si další míč a pokračujte ve hře.

 1. Dodržujte honor

Nechte hrát hráče, který má na první úder právo. Je to takové malé vítězství, když člověk zahraje nejlepší výsledek a má právo hrát jako první. Dopřejte mu tu čest hrát jako první.

 1. Pozdě na tee time

Vždy buďte na prvním odpališti deset minut před svým startovacím časem. Pokud přijdete pozdě, už tím zpomalíte všechny ostatní hráče za vámi.

 1. Opravujete drny spoluhráče

To není zrovna etické. Každý si má vyseknutý drn vrátit sám a tím, že ho za něj vrátíte, mu dáváte najevo, že tak neudělal nebo se obáváte, že by tak neučinil. To taky není moc kamarádské na golfu.

 1. Špatná nálada a nadávání

Je to přeci jen přátelská hra. Tak buďte v klidu a usmějte se

Přečíst nyní  Golfová hřiště, na kterých si jako běžný golfista nejspíš nikdy nezahrajete.

Image by moritz320 from Pixabay

golfové slevy

Napsat komentář