Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

22 Květen 2020

komentáře

0
 22 května, 2020
 0
lekce golfu praha

Rychlokurzy golfu verzus kvalitní trénink golfu

 

Posledních několik let je trendem umožnit začátečníkům co nejrychleji se dostat na golfové hřiště. To je samozřejmě v pořádku, ale má to několik úskalí. Mnoho začátečníků neumí dostatečně pravidla a hra občas také není dostatečně dobrá, aby si začátečník mohl zahrát plnohodnotnou hru.

V nabídce je mnoho rychlokurzů, kdy si můžete udělat zelenou kartu tedy oprávnění pro hru na hřišti dokonce za víkend. Je to hezká představa, ale je otázka, jak se dá stihnout naučit tak složitý sport jakým golf je, tak rychle. Běžně trvá, než je začátečník připraven pro hru na hřišti zhruba dva až tři měsíce kvalitního tréninku.

Je tedy rozumné investovat do rychlokurzů? Výhoda těchto kurzů je, že získáte HCP za velmi krátkou dobu a za pomyslně nízkou cenu. Z větší části seovšem jedná o skupinové tréninky a to třeba i v osmi až deseti lidech. Když si to spočítáme na 8×60 minut tréninku v průběhu měsíce skupinového tréninku, tak na jednoho vyjde zhruba 50 minut čistého tréninku na osobu. Protože když je na tréninku osm lidí, nestačí se trenér věnovat jednou žákovi více jak deset minut. Tedy za takový kurz zaplatíte zhruba 3000-4000 Kč. To znamená, že za 50-80 minut tréninku zaplatíte několik tisíc a je otázka, co vše se opravdu naučíte.

Proto doporučuji soukromé lekce a tréninky na zelenou kartu v rozmezí alespoň dvou měsíců. Takový kurz se dá pořídit individuálně od 4700-10000 Kč. Tedy za 50minutovou lekci zaplatíte od 650 Kč. Tedy o hodně méně než za skupinový kurz. A naučíte se daleko více. Navíc je třeba trénovat také samostatně a to alespoň 1-2x mezi tréninkem s trenérem.

Přečíst nyní  Mají hrát amatéři a profesionálové dohromady?

Potom je trénink dostatečně intenzivní abyste dokázali vyrazit na hřiště bez obav, že budete zdržovat ostatní, či si hru neužijete nebo se dokonce budete cítit trapně ze svého výkonu.

Je v zájmu trenéra i vás, abyste co nejdříve mohli na hřiště, ale je třeba dostatečně ovládat hru a pravidla golfu. Nedoporučuji uspěchat vstup na hřiště, ale přizpůsobit čas vstupu na hřiště intenzitě vaší přípravy a šikovnosti.

Jak tedy poznáte, že jste připraveni pro hru na hřišti? Dá se velice obecně říci, že muži by měli dokázat zahrát alespoň 6 úderů z 10 do vzdálenosti 100 metrů, pomocí 7 železa. Přihrát na green do vzdálenosti zhruba 5 metrů od jamky ze vzdálenosti 40 metrů. Umět vyhrát napoprvé míč z pískové překážky a v neposlední řadě umět zahrát 10 metrový putt maximálně na tři údery. To je obecná dovednost, kterou byste měli kromě pravidel golfu umět. U žen si můžeme dovolit snížit metráž u 7 železa na 70 metrů.

Přeji všem, kteří chtějí začít s golfem hodně úspěchů a dobrý výběr trenéra. Pokud chcete opravdu hrát golf, zapomeňte, že se za týden naučíte hrát a nechte si na trénink dostatek času.

Image by David Barnard from Pixabay

golfové slevy

Napsat komentář