Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Chcete dělat spravedlivý sport? Pak si nevybírejte golf! Profesionálové řeší pravidla.

5 Květen 2022

komentáře

0
 5 května, 2022
 0

Chcete dělat spravedlivý sport? Pak si nevybírejte golf! Profesionálové řeší pravidla.

 

Golfová pravidla jsou velice složitá a někdy se mohou zdát i nespravedlivá. Pokud umíte dobře pracovat s pravidly, tak se vám může podařit v určité chvíli získat výhodu. Myšleno v případě, že víte, kdy můžete dropovat, kdy využít beztrestnou úlevu a podobně.

Přečíst nyní  Tohle v zimě na golfu rozhodně nedělejte!!

Ale i tak jsou golfová pravidla někdy neúprosná. Třeba v případě, že vám míček leží ve vyseknutém řízku „Divot“. Golfová pravidla říkají „míč se hraje jak leží“ a to platí i v případě, že po skvělém odpalu leží míček na ferveji ve vyseknutém drnu po jiném hráči.

Diskusi o změně pravidel se rozhořela na sociální síti Twitter, kde se do sebe pustilo pár golfistů  včetně profesionální veterána Lee Westwooda. Ten na Twitter napsal tuto větu ohledně názoru na změnu pravidel a možnosti si beztrestně dát míček mimo vyseknutý drn:

“No,”“If you want to play a game that’s fair, don’t choose golf. The variables make it interesting.”

Česky:  „Ne“, „Pokud chcete hrát hru, která je fér, nehrajte golf. Variabilnost dělá golf zajímavější.“

 

Na to konto se strhla mela. Reagoval například Michael Delling, který napsal, že by připustil aby si hráč mohl vzít beztrestnou úlevu. Diskuse pokračovala a neměla v podstatě rozuzlení. Záleží tak na názoru každého golfisty, jestli je pro či proti beztrestné úlevě v momentě kdy míček spadne do vyseknutého drnu na ferveji.

Přečíst nyní  Koronavirus: The Players ukončeno a Masters zrušeno

Jaký máte názor na možnost beztrestné úlevy z vyseknutého drnu vy?

Byli byste rádi, kdy jste mohli míček beztrestně dropnout kdyby po dobrém odpalu ležel míč ve vyseknutém drnu na ferveji?
×

 

Napsat komentář