Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

3 Květen 2022

komentáře

0
 3 května, 2022
 0

Měl by můj trenér golfu umět sám hrát skvělý golf?

 

Za mne je odpověď velice jednoduchá. Ano! Je samozřejmě otázkou, co to znamená, že váš trenér golfu hraje skvělý golf. Může to znamenat, že zahraje i 80 ran, ale za předpokladu, že sám nemá čas trénovat. Ale přesto musí být schopen pravidelně hrát kolem paru hřiště. Pokud váš trenér má nejlepší výsledek +10 z turnaje hendikepové středy na lehkém hřišti, tak si myslím, že je třeba v tu chvíli zbystřit.

Po učícím profesionálním golfistovi asi nemůžeme chtít, aby byl schopen konkurovat profesionálním hráčům, ale měl by být schopen zahrát vynikající golf. Hlavně proto, aby vám dokázal předat zkušenosti ze hry. Bonusem může být, že váš trenér má za sebou herní výsledky, které jsou na národní i mezinárodní úrovni. Neznamená to, že by musel trenér hrát PGA Tour, ale rozhodně je třeba, aby byl schopen hrát vyrovnanou hru s průměrným evropským profesionálem.

Trenérem by se člověk měl stát po několika letech hraní závodního golfu, kdy jsou za ním vidět nějaké výsledky. Pokud se jedná o trenéra, který hraje sám golf pouze pár let a nikdy nehrál na úrovni tzv. „křížkového turnaje“, tedy turnajů, které jsou pořádané golfovou federací pro mistrovské hráče, tak je otázkou, jak vás může naučit hrát golf kolem paru, když to sám neumí.

Přečíst nyní  Jak pevně držet golfovou hůl? Zlepšete si údery

Může být trenér skvělým stratégem a mít dokonale nastudovanou techniku teoreticky, ale přesto si myslím, že to nikdy není dostatečné pro tak náročný sport jako je golf. U golfu je třeba mít také praktické zkušenosti, které vás naučí někdy více, než knihy či studia.

Proč tedy někteří trenéři nemají herní dovednosti? Může se jednat o zdravotní hendikep, díky kterému nemají splněnou zkoušku z herní dovednosti u PGA a proto mají hodnocení Profesional PGA B. Nebo jsou zatím u statusu „aprentice“, kdy ještě nemají odehraný dostatek soutěžních kol, které by jim zaručily zkoušku z herních dovedností.

Každopádně z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že mnohaleté herní zkušenosti jsou k nezaplacení. Většina kvalitních a uznávaných světových trenérů má za sebou slušnou hráčskou kariéru. Proto je dobré se při výběru trenéra také zajímat o jeho herní výsledky z minulých let.

Přečíst nyní  Jak země se 150 000 golfisty má 11 hráčů na PGA Championship 2021

Profesionální trenér, který má dostatek herních zkušeností vám tak může nabídnout:

  • Zkušenosti s téměř jakýmkoliv úderem
  • Pocit ze hry a schopnost vcítit se do hráče
  • Taktiku hry
  • Psychologii golfu
  • Je schopen vám vysvětlit jak hrát za nestandardních podmínek
  • A mnoho dalšího…..

Nechci říci, že trenér golfu, který nebyl mistrem republiky, je horší. Ale přesto jsem přesvědčená, že trenér, který má sám herní zkušenosti,  vám předá mnohem více. Pokud se mnou nesouhlasíte, neváhejte mi zanechat komentář.

Hodně golfových úspěchů vám přeje golfová akademie NicoleGolf

Napsat komentář