Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

6 Září 2020

komentáře

0
 6 září, 2020
 0

Chyby, které dělají začínající golfisté

 

Golf je úžasná, ale hodně složitá hra. Způsobů jak švihat golfovou holí je opravdu mnoho, ale přesto stojí za to zmínit několik základních chyb, kterých se dopouštějí začínající golfisté. O problematice špatného švihu nebo nedostatečně dobrého můžeme diskutovat dlouho, ale vybrala jsem pro vás několik  typických chyb, kterých se dopouští právě začátečníci.

 

  1. Špatné držení hole

Mnoho začátečníků si neuvědomuje, že držení je jedním z nejdůležitějších faktorů dobrého úderu. Na cvičné louce vídám mnoho začátečníků, kteří drží hůl příliš slabě a z toho pramení jejich slice. Otevřená patka hole v momentě úderu a švih z venku dovnitř jsou jen některé následky, které špatné držení přináší

  1. Snaží se míček zahrát do vzduchu

Asi nejklasičtější chybou, kterou vídám je, že se hráč snaží míč dostat jak u dlouhých tak u krátkých úderů do vzduchu. Tedy z toho pramení lidově řečeno dloubák, který nechceme. Proto je třeba snažit se míč zasáhnout správně a směrem dolu. Přesně opačně než se začátečníci snaží. Je třeba držet zápěstí ve správném nastavení a také ruce neustále svírají trojúhelník.

  1. Špatný postoj

Někteří jsou příliš napřímení, někteří začátečníci jsou příliš předkloněni a nemají správný postoj, který zaručí bezproblémové otáčení při pohybu do míče. Je třeba, aby postoj byl přirozený, ruce volně vysely z ramen směrem k zemi a měly dostatek místa před stehny. Naklopení páteře je třeba držet při celém švihu ve stejném úhlu a proto je postoj tak důležitý

 

  1. Příliš silné držení hole

Možná máte pocit, že vám hůl v průběhu švihu vylétne z ruky, ale přesto je třeba držet hůl lehce. Je to jako stisknutí ruky. Rozhodně nikomu nechceme podávat mrtvou rybu nebo mu naopak ruku rozdrtit.

  1. Špatná rovnováha

Na golfu je také hodně důležitá rovnováha. Pokud nedokážete při švihu udržet balanc ,tak je třeba na tom zapracovat. Jak předozadní tak pravolevá rovnováha je pro švih důležitá. Proto nezapomínejte cvičit i balanční cvičení, ať už se svým fyzioterapeutem nebo sami dle rad golfového trenéra.

  1. Špatná pozice míče

Každý úder hrajete, tak že neměníte pozici míče? Nebo nevíte kam přesně míč umístit. Je zde jednoduché pravidlo, které je možné aplikovat pro začátečníky. 7 železo by měla být v postoji zhruba uprostřed. Hole delší, tedy 6 a výše jsou více u levé nohy a hole kratší, tedy 8 a kratší jsou o málo více vpravo. Tak, aby hůl ležela celou ploškou na zemi a přední hrana hole těsně nad zemí.

Přečíst nyní  Recenze: Golfové analyzátory švihu.

  1. Nemáte předúderovou rutinu

Každý dobrý golfista i profesionál má svůj rituál jak přistupuje k míči. Tedy nejdříve musí správně zamířit a pak se správně postavit k míči. Tak aby mířil správně a navíc ramena, boky i hůl mířili tam, kam chce míček zahrát. Proto si natrénujte přípravu před úderem, která vám zaručí úspěch.

 

foto: Anna Nicole / Rubconstock.cz Fotky zdarma

 

Napsat komentář