Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

5 Září 2020

komentáře

0
 5 září, 2020
 0

Co by poradili mistři začínajícím golfistům?

 

Golf je úžasná hra, která má své kouzlo. Je ovšem taky velice složitá a cesta k dobrému golfu je dlouhá a náročná. Dobrým golfistou se hráč stává po mnoha letech a je třeba se naučit mnoho pravidel, golfové techniky a nabrat neuvěřitelné množství zkušeností. Co by tedy do začátku poradil zkušený golfista tomu začínajícímu?

Nezůstaňte jen na cvičné louce

Toto je rada, kterou vám řekne každý zkušený golfista. Na cvičné louce je třeba strávit hodiny a hodiny času při tréninku. Ale je důležité také chodit pravidelně na hřiště. Jen na cvičné louce se golf nenaučíte hrát.

Jít k trenérovi je dobrá investice

Některým začínajícím golfistům se zdá golfový trenér příliš drahý a někdy i zbytečný. Investují hodně do vybavení, aby si zlepšili svou hru. Ale zkuste se zamyslet, než utratíte 5000 Kč za novou trojku dřevo, jestli by nebylo lepší utratit peníze za dobrého trenéra, který vám může pomoci daleko lépe.

Začínejte krátkou hrou

Trénovat krátkou hru pro úplné začátečníky může být velice přínosné pro nácvik základní techniky. Proto je třeba strávit hodně času kolem greenu. Naučíte se správně trefit míč, jak přiblížit správně hůl k míči a dobrému tempu.

Zdokonalujte držení hole

Je třeba dbát na úplné základy a to hlavně v případě držení. Bez dokonalého držení se nedostanete v golfu moc daleko. Proto je třeba soustředit se na perfektní držení

Fitting holí

Je hezké, že chcete hrát se svými prvními holemi co nejdéle. Ale to, že vám hole mohou pomoci ve vaší výkonnosti je také pravda. Proto je dobré pokud dosáhnete nějaké úrovně hry, nechat si změřit hole, které pro vás budou ty nejlepší.

Přečíst nyní  Jak vybrat správný golfový míč

Držte hlavu při patování dole

Toto je asi nejstarší rada, která se používá u jakéhokoli úderu. Já osobně nejsem příznivkyní držení hlavy dole při dlouhých úderech. Ale u patování to platí na 100%

Miřte na střed

Než se stanete opravdovými mistry golfu, je třeba se držet pravidla „trefujte střed greenu a nehrajte na vlajku“. Ta většinou bývá v místech, kam se obtížně trefuje a proto se vyhnete mnoha problémům a ušetříte mnoho úderů, pokud se budete snažit zasáhnout střed greenu.

Zapomínejte rychle

Špatné údery přijdou a přijdou často. Proto je dobré na ně rychle zapomenout a hrát dál. Tím že si ponesete v mysli špatný úder, tak si jen pokazíte další údery

Neměňte trenéry

Pokud jste si našli trenéra či trenérku, která vám vyhovuje tak ho či ji neměňte. Nechoďte pro nové rady jinam. To by mohlo být kontraproduktivní.

Buďte trpělivý

Na golfu je třeba velké trpělivosti. Ať už se jedná o hru jako takovou nebo o dlouhodobou výkonnost. Je třeba vydržet a na nic v golfu moc nespěchat. To se vám časem vrátí a vy si budete moci vychutnat své budoucí úspěchy.

Nesnažte se hrát „HERO“ údery

Tvz. Hero úder, je takový kdy se snažíte například přestřelit řadu stromů do protivětru z 200 metrů a doufáte, že zahrajete jedinečný úder na green. To nefunguje. Hrajte chytře a bezpečně.

Po devíti ranách to zvedněte

Bohužel golf se potýká s pomalou hrou celosvětově a proto je dobré, pokud se vám na jamce nedaří a již hrajete devátý úder, tak raději míček vzít do kapsy a jít na další jamku. Stejně byste již neuhráli žádné stablefordové body a díky tomuto zrychlení budete ohleduplní k ostatním hráčům za vámi.

Přečíst nyní  Flight snů! Koho byste si vybrali na golf

Hrajte z předních odpališť

Zůstávejte na odpalištích, které jsou určeny pro vaši výkonnost. Nesnažte se zbytečně hrát ze zadních odpališť, na které ještě nejste herně připraveni

Nikdy nezapomínejte na základy

Základy jsou velice důležité, a proto je třeba se k nim vracet. Držení, postoj, tempo, rovina švihu a další základní věci, které je třeba si neustále připomínat a trénovat je.

Hrajte rychle!

Důležité je hrát rychle. Tedy spíše hrát pomalu, ale chodit rychle. Protože pomalá hra je velice nepříjemná pro ostatní hráče na hřišti. Pokud budete zdržovat a budete hrát pomalu, můžete tím zkazit hru desítkám hráčů za vámi.

Hlavně mějte radost ze hry

Vůbec nejdůležitější věcí na golfu je radost ze hry. Není důležité, jestli zahrajete 100 úderů, ale jestli z toho máte radost.

Image by Monica Volpin from Pixabay

Napsat komentář