Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

16 Březen 2024

komentáře

0
 16 března, 2024
 0

Jak se Český golf změnil?

V posledním roce jsme jako „český golf“, zaznamenali malé krůčky, které míří do světového golfu. Je otázkou, jak daleko česká golfová stopa dokráčí. Přesto již existují hráči, kteří dokážou konkurovat světové špičce.

Kdo se o golf trochu zajímá, tak bude znát jména jako Klára Spilková, Jana Melichová, Jiří Zuska či Sára Kousková. Zatím jen jako zlehka zářící hvězdičky, se přesto trochu prosadili ve světovém golfu.

O kom už golf není?

Čím to je, že už neslýcháme o hráčích, jako je Ondřej Lieser, Stanislav Matuš či Filip Mrůzek? Rozhodně o nich neslyšíme tak často, jak jsme byli zvyklí. Ale přesto to není tím, že by byli horšími hráči než první skupina jmenovaných. Ale ještě jsou tak trochu ze „staré školy“.

U českých hráčů se potvrzuje, že je možné na světovém golfu prorazit, ale je třeba změnit to, co bylo v Čechách dlouho praktikováno (i když to nebyla vina hráčů, kteří byli před novou generací golfistů).

Jedeme do USA.

Sára Kousková, Jiří Zuzka mají něco společného. Studovali v USA, kde měli možnost trénovat po celý rok, měli veškerý komfort celého týmu, který se o ně staral a již jako hodně mladí získali možnost zahrát si na divoké karty ty nejvyšší evropské turnaje. Mají možnost využít fyzioterapeuty, fitness trenéry a mnoho dalšího, co je pro ten nejlepší golf třeba.

To je cesta, kterou hráči jako Mrůzek, Lieser a mnozí před nimi neměli. Jít studovat do USA nebylo tak jednoduché, i když tam kdysi pár hráčů bylo na univerzitě, ale nikdy nejspíš o golfu nepřemýšleli jako o budoucím zaměstnání.

Ostatní trénovali v Čechách, investovali veškeré vlastní peníze, aby se mohli pokusit alespoň o pár zahraničních turnajů a v golfu teprve prošlapávali cestu mladým, kteří nyní nastupují.

Přečíst nyní  Jak země se 150 000 golfisty má 11 hráčů na PGA Championship 2021

Myslím si, že naši momentálně nejlepší golfisté nehrají lepší golf, nebo nejsou talentovanější, než byli ti z předchozí generace. Ale mají větší možnosti svůj talent a píli prosadit díky celým týmům, které se o ně starají.

Pro český golf je to rozhodně velký přínos. Bohužel mě mrzí, že golfistů ubývá, místo aby amatérských hráčů přibývalo. Uvidíme, jestli mladí profesionálové dokážou přitáhnout mladé a dospívající k tomuto krásnému sportu a vyroste nám nová základna, která bude ještě úspěšnější.

Golfu Hodně zdaru

Napsat komentář

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.