Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

7 Červen 2023

komentáře

0
 7 června, 2023
 0

Nejspíš jste zaznamenali, že se ve světových golfových mediích začíná probírat téma sjednocení těch nejznámějších golfových turnajů pro profesionály. Představitelé tří golfových tour LIV, PGA Tour a DP World Tour se potkali, aby projednali případné spojení.

 

Veškeré debaty jsou sice na začátku, ale i přesto to mezi golfisty rozdmýchalo různorodé názory. Někteří se radují, že golf bude jednotnější, kdežto někteří tomu nemohou věřit.


V podstatě jde o jednoduchou věc, jak řekl šéf PGA Tour. Sjednotit golf a udělat hru, kterou všichni milujeme atraktivní jak pro diváky, tak pro hráče. Ale ne všichni jsou z toho nadšení.

V prvních plánech jde o velkou investici ze Saudské Arábie, která by ze státního fondu financovala větší část, případně nově vzníklé tour. V posledních dvou letech byla situace trochu napjatá díky příchodu právě LIV Golf tour podporované Saudskou Arábií, kam byli přetaženi hráči světového formátu za osmi či devítimístné částky. Navíc dostali možnost vyhrávat obří sumy během 14 turnajů, které se na LIV Golf pořádal.

 

Nastali i situace, kdy se hráči právně bránili zákazu hrát na turnajích PGA Tour a DP World tour, pokud budou hrát LIV Golf tour. LIV Golf je hraná také jiným systémem než její dva konkurenti.

Někomu se nelíbí vstup do golfového prostředí země, která porušuje lidská práva a nevědí, jaký přesně úmysl stojí za tak velkou investicí mimo Arabské země. Naopak mnoho hráčů vítá novou příležitost. Je tedy otázka, jak celá tato situace dopadne. Osobně bych byla pro větší diverzitu a ponechala spíše více druhů soutěží na světě než sjednocovat všechny túry do jedné velké. Ale to je pouze můj osobní názor. Navíc nejsem příznivkyní vstupu financí ze zemí, kde se porušují lidská práva a převažují extrémistické názory.

Přečíst nyní  Pravidla, která je třeba dodržovat, abyste na golfu udrželi tempo hry!

 

Ale i tak by to pro golf mohlo mít kladný vliv. Golfisté by měli možnost získat větší prestiž po celém světě. Do golfu obecně by mohlo přibít více peněz na rozvoj mladých golfistů a celkově by to mohlo pomoci popularitě golfu. Je pouze otázka, za jakých podmínek a co by museli hráči a organizace obětovat pro tak velký krok. Aby se z dobré myšlenky nestala podobná situace jako ve fotbale, kde byla snaha vytvořit ligu miliardářů jen s těmi nejprestižnějšími kluby na úkor ostatních a vlastně i na úkor možnosti soutěžit na té nejvyšší úrovni pro kohokoliv.

 

S příchodem myšlenky sloučení třech významných golfových tour přichází mnoho otázek. Bude možné se na tyto turnaje nějak kvalifikovat? Bude tato soutěž pouze pro vyvolené? A mnoho dalších. Také je zde otázka, jestli se golf nestává jen honbou za penězi a sportovní duch tak bude pokulhávat.

 

Uvidíme, jak se představitelé túr dohodnou a my jen můžeme čekat, co nás bude v budoucnu provázet za golfové turnaje.

Napsat komentář