Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

10 Leden 2024

komentáře

0
 10 ledna, 2024
 0

Co si golf může vzít z ostatních sportů?

Pro někoho může být golf už trochu nudný. Proto také asi vznikl nový formát soutěže v podobě LIV golf tour. Týmová soutěž, kdy se hráči utkávají nejen sami za sebe, ale také za tým. I tak ale golf není týmový sport. Ale mohl by si vzít inspiraci v některých sportech. Jak to ale myslím?

Podívejte se na světové ligy jako třeba MBL, tedy baseball, který pořádá soutěže jako all star show a někdy nechává své hráče soutěžit v netradičních disciplínách. Je to samozřejmě i proto, aby se sportovní divák více pobavil.

Stejně jsou na tom NHL či NFL, kde se pořádají různé akce jako Cammellia Bowl. Nedávno dokonce McIlroy zmínil IPL (indian premier league cricket), která své hráče nasazuje losem a má mnoho zajímavých akcí během sezóny.

V golfu existuje nyní FedEx Cup, kde postupuje nejdříve 125 pak 70 a následně jen 50 či 30 hráčů během vyřazovacích kol do finále celé soutěže. Hráči se obměňují díky postupu z nižší Corn Ferry tour, kam naopak padají hráči, kteří skončili na konci roku pod 125. příčkou konečného pořadí.

Asi si těžko představíme, že by Rory McIlroy soutěžil v jiném sportu nebo že Colin Morikawa bude showman. Přesto by stálo za to se zamyslet nad zpestřením sezóny pomocí soutěží jako je nejdelší drajv, co nejblíže k jamce, soutěž v up and downs a mnoho dalších, kde by se hráči mezi sebou utkali a prokázali, jak jsou dobří v daných disciplínách.

Co třeba v pondělí a v útery před významnými turnaji udělat takovou show pro diváky. Na YouTube můžete vidět několik hráčů jako je Bryson Dechambeau a někteří další, kteří natáčejí taková videa, kde soutěží v různých i někdy bizarních soutěžích. Proč tedy nepřinést divákovi něco takového do televize.

Přečíst nyní  Mental Golf: Síla myšlení na váš výsledek

Samozřejmě nejde o to vystavovat hráče situacím, která by vyzněla komicky či směšně, ale přesto by stálo za to, aby se golf inspiroval ostatními sporty a byl o něco zábavnější.

I když já osobně jsem v tomto ohledu velice konzervativní a soutěže hototo typu mě nijak zvláště nepřitahují, věřím, že je třeba pro oblibu našeho sportu něco udělat a přitáhnout více diváků a více lidí na golfová hřiště. Co myslíte, viděli byste rádi nějakou takovou soutěž? Budu ráda, když mi zanecháte odpověď v komentářích.

Napsat komentář