Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

4 Leden 2023

komentáře

0
 4 ledna, 2023
 0

 

Golf není stejný jako nedělní procházka po obědě. Golf je hra, kterou si chce každý užít bez ohledu na to, s kým hraje. Proto je dobré uvědomit si, že není jednoduché být dobrým golfovým parťákem. Alespoň v tom smyslu, že to co si můžete dovolit na nedělní procházce, si nemůžete dovolit při golfu.

Proto se podívejme na některé postřehy, které byste si jako dobrý golfový spoluhráč měl vzít k srdi.

  1. Žádné pohádky po hře

Stejně jako herec nevypráví o tom, jak v divadle hrál, tak raději nevyprávějte, jak jste hráli celé hřiště. Většinou, když se někdo zeptá jiného hráče kolik zahrál, tak se dočká odpovědi: „hrál jsem 90, ale na 15 jamce jsem zahrál odpal do vyseknutého drnu a to mě stálo……..“. Posezení po hře v klubovně není místem, kde byste měli rozebírat svou hru úder po úderu. To je zcela vaše věc a dá se trochu nehezky říci, že nikoho nezajímá, proč a jak, ale jen kolik jste zahráli.

Přečíst nyní  Annika Sorenstam opět hraje
  1. Již žádné výmluvy

„Víš, já jsem teď dlouho nehrál! Nebyl jsem dlouho na cvičné louce!“. Mnoho podobných výmluv je na golfu častých. Ale na tom také příliš nezáleží. Je třeba hrát a předvést to nejlepší ze sebe. Když si půjčím slova Bena Franklina: „Ten, kdo se umí dobře vymlouvat, málokdy bývá dobrý v něčem jiném“.

  1. Již zádné vztekání se

Každý někdy zahraje špatný úder. Ale není třeba kolem toho dělat velké scény. Proto si raději rozmyslete komentovat své špatné údery. Stačí říci, že se vám úder nepovedl a dále to nerozebírat. A házet holemi či hlasitě nadávat? No to už vůbec na golf nepatří.

Přečíst nyní  Jak vybrat nové golfové hole - 1. díl
  1. Soustředte se na svůj míček

Znáte přísloví „mluviti stříbro, mlčeti zlato“.  Aniž by to bylo myšleno doslova, tak je někdy lepší nekomentovat údery a polohu míče vašeho golfového spoluhráče. Soustředte se výhradně na svou hru a svůj míček. Každý si kontroluje svou hru a níkdo nemá rád, když se mu do hry budete míchat.

  1. Zanechte hřiště v lepším stavu než předtím

Vypichovat pitchmarky po dopadu míče na grýn. Vracet vyseknuté drny a dělat jiné činnosti, na které se v dnešní době často zapomíná. Vždy platí jedno nepsané zlaté pravidlo. Zanechte po sobě hřiště v lepším stavu, než když jste na něj přišli. I za vámi hrají hráči, kteří si chtějí hru užít. A nechtějí najít míček v pískové překážce, jak sedí v neuhrabané šlápotě.

  1. Ready golf

„Jsi připraven, hraj“. Tímto heslem je třeba se řídit. Není dobré zbytečně hru zdržovat. Popovídat si s kolegou můžete při chůzi k míčku či v klubovně. Ale na hřiště patří tempo, při kterém nikoho nezdržujete a zbytečně neprodlužujete přípravu před úderem.

  1. Nebojte se dát spropitné

Mladá slečna, která vám v autíčku přivezla drink. Chlapec, který vám po hře dokonale vyčistil golfové hole. Nebo marshal, který vám připravil golfové buggy před hrou? Těm patří ocenění v podobě přiměřeného spropitného.

  1. Nevyžádané rady

Už jsem o tomto tématu několikrát mluvila. Než někomu dávat nevyžádané rady, to raději mlčet. Další nepsané pravidlo, které by se mělo dodržovat. I když si myslíte, že by mu vaše rada mohla pomoci, tak se raději na hřišti vzdejte nevyžádaných rad. Pokud bude váš spoluhráč chtít, tak si o radu řekne. Ale na golfu se nevyžádané rady nenosí. Mnoho hráčů má svého trénéra a nevíte na čem zrovna s ním pracuje, či jak on sám vidí golfový švih. Proto se radám raději vyhněte.

golfové slevy

Napsat komentář