Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Čtyři rady jak dosáhnout dobrých výsledků ve velké nadmořské výšce

23 Únor 2020

komentáře

0
 23 února, 2020
 0

Čtyři rady jak dosáhnout dobrých výsledků ve velké nadmořské výšce

V našich končinách není tak důležitá otázka nadmořské výšky, ale pokud pojedete třeba do Itálie na hřiště v  Cervinii či Švýcarska na Grand Sur Sierre, je třeba si uvědomit, že hra bude úplně jiná než u nás či u moře.

Ve výškách nad 1500 metrů nad mořem totiž míče létají mnohem dál a dokonce rovněji. Stejně tomu je například na turnaji WGC-Mexico, který se hraje v nadmořské výšce 2000 metrů.

  1. Trochu matematiky

Je třeba počítat s tím, že čím jste výše, tak tím dál letí váš míč. Odborníci přepočítali metry letu míčku v různých nadmořských výškách a vyšlo jim, že s každými 300 metry jde o zhruba 1,2 procenta. Tedy pokud se budete nacházet ve výšce 1500 metrů, musíte počítat s 6%, o které míček dolétne dál oproti nulové nadmořské výšce. Tedy u klasické 100 metrové rány u moře poletí míček ve výšce 1500 metrů nad mořem zhruba 106 metrů.

  1. Hrajte rovné rány

Vzhledem k tomu, že vzduch je ve vyšší nadmořské výšce řidší, tak i rotace míčku bude menší. Tedy k vaší radosti míč poletí rovněji. Ale tím pádem bude mnohem obtížnější ho úmyslně zatočit. Snažte se tedy hrát tak abyste nemuseli hrát točené rány.

  1. Důležitá je trajektorie

Vzhledem k tomu, že vyšší nadmořská výška umožňuje zahrát dál, je třeba míč dostat více do vzduchu. Jelikož při klasickém úderu míč letí nízko a daleko, tak se i o mnoho více odkutálí. Proto hrajte míčky výš než normálně více od levé nohy, aby vám míč po dopadu nikam neujel.

  1. Nízká wedge je základ

Jelikož míče létají v nadmořské výšce dále, je obtížnější kontrolovat kratší údery do 80 metrů. Proto se snažte hrát příhry do grýnu nízké, abyste byli schopni kontrolovat lépe vzdálenost.

Přečíst nyní  Patování: zkuste se tolik netrápit výsledkem

Image by David Mark from Pixabay

Napsat komentář