Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

25 Únor 2020

komentáře

0
 25 února, 2020
 0

Patrick Reed zřejmě nemá svědomí

Patrick Reed dokázal vyhrát v neděli WGC v Mexiku a získal odměnu 1.8 milionů dolarů a nijak na něm nebylo vidět, že by ho trápila otázka, co si o něm lidi myslí. Po výhře mu byla položena otázka, jak se mu líbí pocit, že celý svět je proti němu.

Reed řekl: „jsem na to zvyklý“ řekl vítěz.

Sport je hra gentlemanů a hlavně profesionální golf je o pravidlech a vzoru pro ostatní hráče. Být profesionálním sportovcem a golfistou není tak jednoduché jak se může zdát. Je třeba dodržovat pravidla pro oblékání, chování a hlavně pravidla hry.

A to bohužel jak víme, Patrick Reed evidentně moc neřeší. V prosinci 2019 ho nachytali, jak si buduje pozici v pískové překážce a dvakrát při cvičném švihu nabral holí písek. A to se opravdu dle pravidel golfu a nejen toho profesionálního, nesmí.

Navíc si musel být vědom, že ho sledují kamery a nakonec se na takovou chování musí přijít. Kdysi , jak si vzpomínám, dostal dvě trestné rány také Bernhard Langer, za to že si neúmyslně otřel ručníkem část grýnu přes který následně patoval. Langera to tehdy stálo vítězství. On sám pak v rozhovoru řekl, že si to neuvědomil a s trestem souhlasí, že porušil pravidla. Ovšem od Reeda jsme se žádného sypání si popela na hlavu nedočkali.

Brooks Koepka dokonce v rozhovoru prohlásil, že netuší, co tam Reed dělal, že si asi stavěl hrady z písku.

Bohužel mě osobně mrzí, že něco takového je třeba vůbec řešit a navíc to nedělá dobrý dojem o golfu obecně. Momentálně se v golfovém světě řeší, jaký dopad to na golf může mít. Každý kdo sleduje golf, má na tuto problematiku svůj názor. Ale evidentně Patricku Reedovi to nijak nevadí a jde si tvrdě za svým.

Přečíst nyní  Gainbridge LPGA: Annika Sorenstam prošla cutem

Mnoho světových hráčů se již k této problematice vyjádřilo a dokonce řekli, že to není zřejmě poprvé, co si takto Reed vylepšoval pozici míče. Ale to je spekulace a dokud nám to kamera neukáže v televizním přenosu nebo u toho osobně nebudeme, je to jen otázka dohadů. Ovšem na Hero Challenge turnaji byl Reed zachycen kamerou, dostal dvě trestné rány a to mu již nikdo neodpáře. A jak moc to bude mít vliv na jeho fanoušky je otázka.

Závěrem lze říci. Opravdu si dávejte pozor nedodržování pravidel, protože jakýkoli prohřešek, který uděláte na golfu ať úmyslně či neúmyslně, se může obrátit proti vám. A již vám ho nikdo nikdy neodpáře.

Image by Terry Smiley from Pixabay

Napsat komentář