Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

23 Duben 2024

komentáře

0
 23 dubna, 2024
 0

Fitting golfových holí.

Správné nastavení golfových holí se stále u nás podceňuje. Tzv. fitting holí je velice důležitou součástí péče o vybavení každého golfisty. Nová sedmička mi přidala 20 metrů.

Možná si myslíte, že stačí zajít do golfového obchodu a koupit si hole které se vám líbí. Ať už kupujete hole online nebo fyzickou návštěvou prodejny, tak si nechte změřit váš švih, abyste ze své hry dostali co nejvíce.

Sama jsem včera zkoušela jinou než svoji golfovou hůl a světe div se, rozdíl mezi mou starou sedmičkou železo a modernější sedmičkou byl neuvěřitelných 19 metrů.

Se svojí starou holí Mizuno číslo 7 na shaftu S300 true temper dávám na Track Menu nepříliš slavných 140-143 metrů dopadem. Do ruky jsem si vzala modernější hůl s o něco měkčím shaftem a to, co jsem na Track Menu uviděla, mě šokovalo.

S modernější holí jsem najednou stejným švihem hrála 157-162 metrů dopadem. A to jsem měla v ruce stále sedmičku železo. To mě opět přesvědčilo o tom, jak je fitting golfových holí důležitý.

Doporučovala bych každých zhruba pět let zajít do fittingové centra a nechat se přeměřit. Roli hraje mnoho faktorů. Nejen moderní technologie, které využivají firmy při výrobě golfových holí, ale také vaše aktuální fyzická kondice, jak máte pružná záda a kolik máte času na trénink.

To vše hraje roli v tom, abyste dokázali udržet vzdálenost svých úderů i s přibývajícím věkem. Nebo abyste se mohli dokonce prodloužit. Pokud tedy dosahujete dostatečné výkonnosti, tak se bez fittingu holí nejspíš neobejdete, abyste neztráceli drahocenné metry.

Tímto článkem jsem nechtěla upozornit na své dovednosti, ale na důležitost vlastnit správně nastavené golfové hole. Moje zkušenost mi jen připomněla, jak je to důležité. Možná se ve svém švihu zbytečně trápíte se vzdáleností, která je způsobená špatnými holemi. Je tedy na čase, pokud jste v posledních dvou letech nebyli na měření švihu, abyste co nejdříve do nějakého fittingového centra zavítali.

Napsat komentář