Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

3 Květen 2024

komentáře

0
 3 května, 2024
 0

Golf přežije umělou inteligenci!

Poslední měsíce se v médiích hodně probírá otázka AI (umělé inteligence), která začíná vstupovat čím dál více do našich životů. Ať už v pracovním nebo osobním životě, stále častěji ovlivňuje naše životy.

Nikdo zatím neví, jak se bude situace s AI vyvíjet, ale rozhodně se bez ní v některých oborech neobejdeme. Ať jste příznivcem či odpůrcem tohoto nového fenoménu, tak se mu nejspíš nevyhnete.

Jako milovnice golfu jsem se zamyslela nad tím, jestli umělá inteligence změní tento nádherný sport. Nejspíš z části určitě. To jak se tuto hru učíme, co o sportu čteme či sledujeme v televizi. To zřejmě umělá inteligence určitě ovlivní.

Ale naštěstí se nejspíš nestane, že by ovlivnila hru jako takovou. Nikdo za nás míček neodehraje a nedá za nás ani lepší pat. Stále se budeme muset spoléhat na své dovednosti. A je to dobře, protože jinak by celý sport ztratil smysl. Umělá inteligence ani nenahradí emoce, které při golfu (obecně ve sportu) zažíváme a přírodu také nenahradí.

Je dobře, že golf zůstane golfem, ať už se ve světe stane cokoli. Pokud to nebude definitivní konec lidstva. Umělá inteligence nám může usnadnit mnoho věcí, zlepšit pracovní výkonnost a mnoho dalšího. Ale sportovní výkon za nás naštěstí neudělá.

Jediné čeho se do budoucna ohledně golfu a umělé inteligence obávám, je vliv na mladé lidi. Budou mít ještě o golf a fyzickou aktivitu vůbec zájem? Nebo je to naopak přitáhne k fyzické činnosti, kdy už bude mnoho úkonů na počítačích, hrách a podobně běžet bez jejich přičinění.

Otázek ohledně umělé inteligence je opravdu mnoho a nedokážu si představit, jak bude svět vypadat za pět či deset let. Ale věřím, že golf zůstane stále stejný, i když nám při trénování či vyhodnocování pohybu, výsledků atd, bude umělá inteligence pomáhat. Ale nakonec budete muset míček do jamky dostat svým vlastním přičiněním.

Napsat komentář