Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

1 Květen 2024

komentáře

1
 1 května, 2024
 1

Na Czech Masters určitě nepůjdu!

Pár stovek až tisíců lidí se těší na „golfovou událost“ v podobě D+D Real Czech Master na golfovém hřišti Prague Oaks. Já tam určitě budu chybět a pokusím se vám vysvětlit proč tomu tak je.

Určitě považuji turnaje ze série DP Word Tour za velice kvalitní a příležitost pro golfisty hrát zajímavé turnaje po celém světě. I to, že do Česka dorazí pár zajímavých golfových jmen, je určitě dobře. Přesto mě to nepřimělo přemýšlet o tom, že se na tento turnaj půjdu podívat.

První věc, která mě odrazuje, je místo konání tohoto turnaje. I když hřiště jako takové není určitě špatné (ať už designem a kvalitou), ale nemohu se přenést přes pocit, že nechci podporovat sportoviště vlastněné nejspíš občanem Ruské federace.

To, že golfové hřiště Prague Oaks měl ve vlastnictví občan Ruska je zcela evidentní, i když kvůli sankcím oficiálně převedl společnost do rukou nějaké české společnosti, stále jsem přesvědčena, že ruský občan celý komplex na dálku ovládá (potěšilo by mě, kdybych se v mých doměnkách mýlíla).

Druhým důvodem je mechanismus, který je nastaven vedením golfového klubu pro běžné hráče. Nebudu popisovat vše, co se mi na tomto hřišti nelíbí a co nejsem ochotná akceptovat.  Například není možné trénovat více než 30 minut před hrou na driving rangi a další omezení, která nastavila společnost Troon golf, jež pro majitele hřiště děla managerskou práci.

Dalším důvodem, proč nepůjdu na Czech Masters, je jeho pořadatel. Vím, jak se tento sponzor choval k profesionálním golfistům, kteří chtěli hrát na divoké karty na jeho turnaji a také zhruba jaké museli podepsat smlouvy.  Proto já osobně se nebudu účastnit akce, kterou považuji v základu za dobrou a přínosnou, přesto pochybuji o lásce ke sportu z pohledu pořadatelů.

Přečíst nyní  Jak si užít pro-am na maximum!

S mým názorem nemusíte souhlasit a ani vás o něm nebudu přesvědčovat, ale chtěla jsem se veřejně zamyslet nad touto událostí, která je považováná za svátek golfu v Česku. Já to jako svátek rozhodně nevnímám a byla bych ráda, kdyby ČGF a PGA Czech pořádaly akce, které budou přínosné i pro běžné golfisty a případně pro zájemce o tento sport.

Nezdá se mi, že by tyto organizace dělaly dostatek pro propagaci tak krásného sportu a snažily se mu odlepit nálepku sportu pro bohaté. Nechám zamyšlení na vás a budu ráda, když zanecháte i nějaký komentář.

S přáním krásné hry NicoleGolf.cz

One response on “Proč nepůjdu na D+D Czech Masters!

  1. otypko napsal:

    Můj názor je, že hudba, sport a umění má lidi po celé zeměkouli sbližovat (Harvey Penick : ,,Když hraješ golf, jsi můj přítel“). Známá byla před více jak rokem v jedné ze severských zemí a zničeho nic na ni začal nějaký chlap křičet a hrozit, že je hnusná Ruska a ať táhne. Za prvé Ruska není, ale o to nejde i kdyby byla – v životě nikomu nic špatného neudělala. I v Hitlerovském Německu byla spousta lidí, která i za války pomáhala zcela nezjištně Židům. Jinak samozřejmě souhlasím a každého osobitého a svobodného názoru si cením. Nálepky sportu pro bohaté se golf jen tak nezbaví, protože prostě pro bohatší třídu je. Samozřejmě pokud budu celý rok hrát jen vesnickou devítku za barákem, používat lakeballsy a kupovat levnější vybavení, tak se budu cenově pohybovat někde trochu jinde. To ale běžní golfu neznalí lidé neví. Ze zpráv a televize slyší jen horentní prize money a pokud jedou kolem golfresortu, tak tam stojí vesměs drahá auta (jejichš majitelé sice běžně hrají drajvingovými míči naprosto bez ostychu) a to je tak všechno co se o golfu dozví. Czech Masters se také nezúčastním, ale spíše z důvodu vzdálenosti místa konání a ne proto že tam budou hrát např. němečtí golfisti. Jinak ať je pořadatel jakýkoliv, tak z golfistů určitě nikdo neodřekne, protože peníze Ruské, ropné ani žádné jiné přece nesmrdí – to ví i lecjaký slavný golfový brankář.

Napsat komentář