Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

6 Říjen 2020

komentáře

0
 6 října, 2020
 0

Jak blízko to máte hrát k jamce ze 100 metrů?

 

Představte si, že stojíte na odpališti 18. jamky a podaří se vám dát neuvěřitelnou bombu směrem na fayrway a míček se zastaví na vzdálenosti 100 metrů od jamky. Na paru 4 je to skvělá výchozí pozice pro dobrý výsledek. Celou cestu k míčku se vám již honí hlavou jak blízko k jamce míč přihrajete a jen doklepnete do birdie.

Zahrajete ránu ze 100 metrů svou oblíbenou vedží a skončíte 6 metrů od jamky. Váš spoluhráč vám pochválí ránu „super shot“ a vy máte myšlenky spíše na zlomení hole za špatnou ránu. Ale váš spoluhráč má pravdu. Byla to opravdu skvělá rána. Podívejte se na statistiku těch nejlepších profesionálů na PGA Tour.

 

Ze 100 metrů je průměrná vzdálenost od jamky 5 metrů a 81 centimetrů. Dokonce ze 130 metrů je to 7 metrů a 34 centimetrů. A ze vzdálenosti 150 metrů je průměr dopadu míče od jamky už 8 metrů a 86 centimetrů. A to se bavíme o průměru těch nejlepších profesionálu na zemi.

Tedy někdy si možná myslíte, že byste měli míček zahrát blíže k jamce, ale ani ti nejlepší profesionálové nehrají své míčky vždy metr od jamky.

Můžeme si dát jedno univerzální měřítko. Počítejte 10% vzdálenosti od jamky a tak daleko byste měli skončit v ideálním případě po úderu na jamku. Tedy ze 100 metrů není žádná ostuda skončit 10 metrů od jamky.

 

foto: Anna Nicole / Rubconstock.cz

Napsat komentář