Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

22 Duben 2020

komentáře

0
 22 dubna, 2020
 0

Jak hrát golf – 2.díl : kam s holemi

Již v prvním díle jsem se věnovala pomalé hře. I ve druhém dílu se budu věnovat věci, která zpomaluje hru a způsobuje nekonečné čekání hráčů za vámi. Je to otázka, kde si máte pokládat svůj bag a jak byste měli postupovat.

  1. Golfové hole je třeba odnést či odvést na vozíku tam, kam následně budete odcházet na další jamku. Tedy nenechávat golfové hole před greenem tak abyste se museli vracet zpět a tím zpomalovali hru za vámi. Proto se vždy koukněte kde je cedulka s nápisem „next tee“ a zhruba do těchto míst si položte bag, nebo umístěte vozík s bagem.
  2. Zapisování výsledků až na odpališti další jamky. To je další chyba, kterou dělá mnoho hráčů. Je třeba co nejrychleji opustit prostor green, na kterém jste dohráli. A proto si zapisujte svůj výsledek do scorekarty až na dalším odpališti. To stejné platí pro doplňování tekutin nebo konzumaci svačiny.
  3. Pokud hrajete nejlepší výsledek ze skupiny, je třeba, abyste nezandávali praporkovou tyč, ale nechali tento úkon na někom jiném. Protože na dalším odpališti budete odpalovat jako první a tím pádem budete potřebovat dostatek času na přípravu. Proto sledujte výsledky i vašich spoluhráčů, a pokud víte, že nebudete na další jamce odpalovat jako první, tak se ujměte zandávání praporkové tyče do jamky vy, abyste ulehčili přípravu na úder vašemu spoluhráči.

Snažte se prosím tyto tři zásady dodržovat. Pomůžete tím urychlit hru a nebudete tak trápit hráče za vámi nekonečným čekáním. Samozřejmě toto pravidlo platí pro všechny hráče na hřišti. Je třeba se řídit pravidlem „hraji pomalu, ale chodím rychle“. Bohužel dost často to u nás bývá přesně naopak.

Přečíst nyní  Pozitivní myšlení při hře zlepší vaše výsledky navždy!

Krásnou hru vám přeje Nicole

Image by Alp Cem from Pixabay

Napsat komentář