Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

20 Duben 2020

komentáře

0
 20 dubna, 2020
 0

Nesmyslné golfové jamky na 500 metrů

Někdy asi každý přemýšlel nad tím, proč jsou některé pary 5 tak dlouhé. A o tom samém jsem přemýšlela i já.

Rozhodně zajímavější je jamka, která má 360 metrů a je technicky náročná. Ta prověří vaší schopnost zahrát tvarované údery nebo údery, které musí být přesné a do určité vzdálenosti. Není v podstatě nic těžkého na tom, umlátit se dlouhými ranami na jamkách, které mají více jak 500 metrů. Chápu, že v dnešní době jsou profesionálové čím dál delší a tito hráči jsou schopni dávat drive přes 300 metrů.

Ale proč do nekonečna stavět dlouhé jamky. Třeba 15. jamka v Mladé Boleslavi měří neuvěřitelných 660 metrů z mistrovských odpališť. Není to nic jiného, než se snažit zapojit na maximum všechny svaly a pak vás čeká na třetí ránu příhra a ideálně jeden putt. Tedy stejně jako když jamka bude mít „pouhých“ 350 metrů a bude technická, kde musíte zahrát dva přesné údery, abyste měli šanci na birdie.

Tedy proč se staví jamky, které mají více jak 500 metrů. Nad tím se zamýšlím posledních pár let. A co má za smysl stavět jamky s parem 7 jako na Penatti Golf clubu na Slovensku měřící zhruba 700 metrů. Je to snad pobídka pro testosteronové jedince, kteří si musí dokazovat délku svých úderů?

Přečíst nyní  Jsou všechny golfové míčky stejně velké?

Napsat komentář