Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

20 Duben 2020

komentáře

0
 20 dubna, 2020
 0

Jak hrát golf – 1.díl: pouze jeden míč

Pokud hrajete golf, tak jste se setkali s problémem pomalé hry. Tento problém řeší celý golfový svět. Nejen u nás je tento problém hodně probíraný a rádi bychom to všichni změnili.

Jedním z mnoha důvodů proč se někdy hra zdržuje, je nedodržování golfové etiky. Mnoho hráčů nebere v potaz, že za nimi jdou další hráči a hrají několik míčů za sebou z jednoho místa.

Samozřejmě, pokud zahraje špatný úder, který skončí v lese nebo vodě, není problém zahrát si jeden míček jako náhradu. Ale jsou tací, kteří hrají a zkouší několik míčů kolem greenu nebo z odpaliště. A to bohužel není při hře na plném hřišti správné.

Příklad: dvě dámy si rezervovali tee time od 10. jamky a díky tomu se dostaly mez další hráče. A první rány se jim nepovedly. A následovaly od obou dam další tři opravné údery. Tedy z odpaliště zahrála každá čtyři údery, dohromady tedy osm ran. A to je nepřijatelné.

Díky tomu zdržely několik fligtů za nimi a naštvaly tak minimálně 30 lidí a zdržely celé hrací pole. Nakonec i po několika hodinách díky nim čekali hráči na svých jamkách na své údery. A to není správné.

Trénovat údery je třeba na cvičné louce a ne na hřišti. Dokonce profesionálové mají možnost při cvičném kole hrát jen jeden úder a kolem greenu mají možnost maximálně třikrát cvičně přihrát a to je celé. Nikdo si nesmí zkoušet tři nebo čtyři údery z odpaliště.

Proto prosím dodržujte pravidlo jednoho míče i při hře pro zábavu, pokud je plné hřiště.

Image by Jan Alexander from Pixabay

Napsat komentář