Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

19 Duben 2020

komentáře

0
 19 dubna, 2020
 0

Pravidla golfu: míč na cizím greenu

Určitě se vám někdy stalo, že jste zasáhli místo, odkud jste nevěděli jak se dostat. Výjimkou není, že zasáhnete cizí green, hlavně v případě že jsou jamky proti sobě. Jak správně postupovat podle pravidel, abyste neudělali nějakou chybu?

Pravidlo 13.1f tento postup vysvětluje.

Pokud váš míč skončí na greenu, na který nehrajete. Tedy na cizím greenu, tak ho nesmíte za žádných okolností z greenu hrát.

Musíte využít úlevy. Zvolíte nejbližší možné místo, odkud můžete pokračovat ve hře a míč spustíte do vzdálenosti jedné hole, ne blíže jamky. Návod vám ukazuje obrázek níže. Upozornění: nejbližší místo je třeba zvolit, i kdyby bylo méně výhodné. Není možné vybrat si, na kterou stranu půjdete míč spustit.

Přesné znění pravidla 13.1f

Povinná úleva od nesprávného jamkoviště

(1) Kdy nesprávné jamkoviště překáží. K překážení podle tohoto Pravidla dochází, když:Jakákoli část hráčova míče se dotýká •nesprávného jamkoviště nebo leží na něčem nebo v něčem (třeba jako je volný přírodní předmět nebo závada) a je uvnitř okrajů nesprávného jamkoviště, nebo Nesprávné jamkoviště• fyzicky překáží hráči v prostoru zamýšleného postoje nebo švihu.

(2) Úleva je povinná. Když dochází k překážení nesprávného jamkoviště, hráč nesmí hrát míč, jak leží. Místo toho musí hráč využít beztrestnou úlevu tak, že spustí původní nebo jiný míč v oblasti úlevy (viz Pravidlo 14.3):Referenční bod•: Nejbližší místo úplné úlevy v té samé oblasti hřiště, kde se původní míč zastavil. Velikost oblasti úlevy měřená od referenčního bodu•: Jedna délka hole, avšaks těmito omezeními:Omezení rozsahu oblasti úlevy•: Musí být ve stejné »oblasti hřiště, jako je referenční bod, Nesmí být blíže »jamce, než referenční bod, a Musí poskytovat úplnou úlevu od jakéhokoli překážení »nesprávného jamkoviště.

(3) Kdy není nárok na úlevu. Hráč nemá nárok na úlevu podle Pravidla 13.1f, jestliže k překážení nesprávného jamkoviště dochází pouze v důsledku toho, že hráč zvolí hůl, postoj, způsob provedení švihu nebo směr hry, jež jsou za dané situace neopodstatněné. Viz Postupy Soutěžního výboru, Sekce 8; Vzor

ilustrační foto: Image by KEN KAMINAGA from Pixabay

Napsat komentář