Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

29 Květen 2023

komentáře

0
 29 května, 2023
 0

 

Hrát lepší výsledky bez tréninku nebo změny, by byla hezká představa. Ale jak víme ze života, bez tvrdé práce nejsou koláče. A tak je to i s golfem. Ale i tak je možné si vylepšit výsledky i bez výrazných změn ve švihu. Kouzlo je v taktice a konzistenci.

Většina hráčů má velké výsledkové výkyvy díky špatným rozhodnutím a taktickým chybám.V dnešní dílu si řekneme několik tipů, které by vám mohly pomoci hrát lepší a konzistentnější výsledky.

Někdy je i bogey dobré.

Není vždy nutné, abyste se tlačili do rizika. Proto je někdy lepší se dopředu spokojit s bogey a doufat, že zahrajete skvělý putt, kterým zachráníte par. Nebudete tak riskovat horší výsledek.

Ať už je to příliš dlouhá jamka či technicky náročná, je třeba se zamyslet nad taktikou. Dlouhá druhá rána na grýn může znamenat velké problémy v podobě hlubokých bunkerů, vodních překážek a podobně. Proto raději zahrajte takticky kratší úder před grýn a soustřeďte se na kvalitní příhru a putt. Riskujete maximálně jednu ránu. Neriskujete tak double bogey či horší výsledek.

Zapomeňte na Tiger Line!

Podle Tigera Woodse se zažilo, že pokud hrajete riskantní cestou z odpaliště, hrajete podle tzv. Tiger Line. Riskovat, abyste měli velkou šanci zahrát birdie se vyplatí, ale ne za všech okolností. Proto na odpališti dvakrát přemýšlejte, kam chcete zahrát váš odpal. Není třeba se tlačit přes rybník na paru pět, abyste měli možnost zahrát birdie. I když zvolíte kratší odpal a budete hrát na lie up, máte stále šanci na birdie.

Nemusíte riskovat, abyste zahráli za každou cenu druhou ranou na grýn. Proto na odpališti dvakrát přemýšlejte, jak budete celou jamku hrát. Nehrajte bezhlavě, ve snaze o co nejdelší odpaly.

Přečíst nyní  Magie krátkých patů.

Nehrajte trojpaty!

Možná se to zdá jako klišé, ale je pravda, že díky menšího počtu trojpatů docílíte lepšího výsledku i bez tréninku. Delší paty než 4 metry je lepší přihrávat k jamce na jisté dva paty, než se příliš agresivně tlačit do jamky prvním patem a riskovat trojpat.

Můžeme si připomenout jedno pravidlo: „par číslo nekazí“.

 

Když minete, tak na správné straně.

Hodně hráčů útočí i na těžké pozice jamky a nemají rozmyšleno, kde má míček skončit v případě nepovedeného úderu. Proto při každém úderu na grýn přemýšlejte, z které strany v případě špatného úderu se vám bude k jamce lépe přihrávat.

Pokud je jamka na levé straně grýnu, tak by zkažená rána neměla rozhodně skončit na levé straně vedle grýnu. Čekal by vás tak v podstatě nehratelný úder, který by nebylo možné zahrát blízko k jamce.

 

Vezměte si tyto rady k srdci, pokud se chcete zlepšovat a hrát konzistentnější hru. Není vždy třeba trávit hodiny na cvičné louce, abyste se dokázali zlepšit. Zlepšujte veškeré aspekty hry a najděte tu pravou příčinu špatných výsledků. Někdy se můžete domnívat, že vaše problémy vychází z jiné části hry, než je tomu je ve skutečnosti.

Napsat komentář