Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

20 Červen 2021

komentáře

0
 20 června, 2021
 0

Jak jsem hrála golf v Olomouci

 

Měla jsem tu možnost přijmout pozvání do golfového klubu v Olomouci a navíc přespat v hotelu, který má čtyři hvězdičky přímo na hřišti. Ráda jsem přijala pozvání a čekala, jak to vše dopadne. Slyšela jsem hodně o tomto hřišti a naposledy, když jsem jela,řekněme letmo okolo byl rok 1997, kdy v Olomouci na golfu stála pouze cvičná louka a kolega si tam něco vyřizoval.

Tedy neměla jsem naprosto představu, co mě čeká a jaké to tam bude. Z libereckého kraje není cesta do Olomouce žádná procházka růžovým sadem, ale těžká jízda na minimálně čtyři hodiny, navíc když se na silnicích neustále něco opravuje. Tak jsem nakonec po více jak čtyřech hodinách dorazila podle navigace do golfového klubu Olomouc, který mě překvapil hned po příjezdu. Velká recepce s usměvavou slečnou, která mě nasměrovala do klubovny, kde jsem si mohla dát kávu a vodu.

Personál je  příjemný a milý a všude v klubovně vás čekají  úsměvy.. Klubovna je postavená ve velkorysém stylu, najdete zde  jak posezení u baru a vedle baru na stylových židlích a křeslech. Prosklené dveře vás zavedou na terasu, která se nachází přímo před prvním odpalištěm a grýnem poslední  jamky. Dáte si zde výbornou kávu  a chutnou vodu z místního pramene.

Hned po příchodu vás uchvátí výhled  na hříště i na okolní krajinu, která je celkem rovinatá, přesto, že se budete nacházet téměř v horách

Když vyrazíte na golf, tak vás bude čekat dlouhá cesta s kopce na cvičnou louku, která je zhruba 400 metrů vzdálená a celá je sklopená. Takže při návratu se lehce zapotíte a budete naprosto rozehřátí na první jamku. Rozhodně není jednoduché z cvičné louky rychle vyběhnout na první odpaliště, hlavně v teplých měsících.

Přečíst nyní  Sentry Tournament of Champions 2020

Na první jamce vás čeká pravý dogleg zhruba 400 metrů, který se dá hrát celkem jednoduše přes stromy a následně máte kratší úder do grýnu. Na začátek je to hezká jamka s kopce, která vám umožní ihned skórovat. Následuje trojice jamek, kde je důležitý hlavně odpal. Ani pětka vás nebude na odpališti šetřit, protože jamka má téměř 530 metrů a i na par 5 je to celkem velká vzdálenost. Následuje šestá jamka, kterou považují místní za nejtěžší jamku. Přesto, že má pouze 153 metrů, tak je do kopce a grýn má dvě velké vlny, kde bude velice obtížné zahrát par. Na osmé jamce vás čeká nevelký ostrovní grýn, který potrestá každou špatnou ránu.

Ale naštěstí bude za chvilku následovat celkem příjemná desátá jamka, kde je mnoho prostoru na levé straně a její vzdálenost ze žlutých odpališť umožňuje zahrát birdie. Je to par 5 a jedná se o kratší jamku. Ovšem pozor, na pravé straně vás čeká les. Další tři jamky jsou spíše technické, než pro velké „ranaře“, a tak budete muset dbát hlavně na přesný odpal. Další obtíže vás čekají na jamce 16, která má zvýšený grýn, na který se opravdu obtížně přihrává. Sedmnáctá je také obtížná svou délkou přesto, že se jedná o par 3.  Ani na závěr si moc neoddechnete, protože vás čeká poloostrovní grýn, který je na pravé straně chráněn bunkerem. Navíc zde často fouká vítr a tak druhá rána na grýn je obtížná.

 

Ovšem po celém tom dlouhém hraní na vás čeká slušná kuchyně, která nabízí denní menu, a celkem si pochutnáte na kuchyni z ruky ukrajinského šéfkuchaře, který dodává jídlu své osobité kouzlo. Vyzkoušela jsem kuřecí steak i katův šleh a vše bylo při nejhorším na dvojku. Takže za mne je kuchyně v pořádku a vše můžete zakončit chutným moučníkem na závěr, který máte v ceně menu.

Přečíst nyní  Cestujeme za golfem. Kde určitě hrát na ostrovech. UK a Irsko

Bydlení ve zdejším hotelu je kvalitní, i přestože jsem na hotelovém pokoji, který se pyšní čtyřmi hvězdami, čekala v koupelně fén, byla jsem velice spokojena. Sice mě trošku překvapilo ladění televize, ale nakonec jsme se s televizí skamarádili a ranní výhled na golfové hřiště z okna to vše vynahradil. Snídaně se podává částečně formou švédského stolu, ale můžete si poručit míchaná vajíčka či cokoli jiného, na co budete mít chuť. Celkově jsem byla s ubytováním spokojena a cena za dvoulůžkový pokoj vás nijak nezruinuje. Rozhodně za to pohodlí zůstat přímo na golfovém hřišti stojí.

Celkové hodnocení je rozhodně pozitivní.

  • Kvalita hřiště byla velice dobrá a stejně tak i služeb.
  • Za celkové služby v golfovém klubu mohu ohodnotit 8.6/10.
  • Za golfové hřiště 8.4/10 a za celkový zážitek mohu hodnotit 8.7/10.

Tedy celkový zážitek v golfovém klubu Olomouc byl na české poměry nadstandardní a velice se mi vše líbilo. Byla jsem spokojená a rozhodně bych návštěvu tohoto golfového hřiště i hotelu doporučila.  Jedná se o příjemné místo na Hané, které stojí za to rozhodně navštívit a cesta z Prahy není velkým problémem, který by mě odradil od návštěvy tohoto klubu.

golfové slevy

Napsat komentář