Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

4 Květen 2020

komentáře

0
 4 května, 2020
 0

Jak na nízké, střední a vysoké golfové údery

 

Určitě jste se dostali do situace, kdy je třeba upravit trajektorii vašeho úderu. Tedy je třeba zahrát nízký nebo vysoký úder. Ukážu vám jednoduchý princip tří druhů ran. Nízká, střední a vysoká rána může být pouze výsledkem postoje a naklonění golfové hole vůči míči.

„LOW“ – nízká rána

Jak vidíte na obrázku je třeba zúžit postoj a trochu více se narovnat. Hůl se tak dostane do strmější pozice a patka hole tak v momentě úderu bude mít nižší loft (sklon), díky čemuž dosáhnete nižšího úderu a menší zpětné rotace míče. Takovou ránu využijete v případě, že vítr fouká proti vám a je třeba držet let míčku nízko a s co nejmenší zpětnou rotací.

lekce golfu online

„MEDIUM“ – středně vysoká rána

Prostřední obrázek ukazuje v podstatě klasický postoj pro golfový úder. Získáte tak středně vysokou ránu, kterou hrajete běžně. Není tedy nutné měnit postoj nebo úhel náklonu golfové hole vůči míči.

lekce golfu online

„HIGH“ – vysoká rána

Zahrát vysokou ránu je možné díky širokému postoji a zmenšení úhlu golfové hole vůči míčku. Tedy laicky řečeno si do postoje více sednete, rozkročíte se a předkloníte. Díky tomu docílíte vyššího úderu, který budete hrát v případě, že vám vítr fouká do zad, nebo hrajete přes vysoké stromy.

 

Tento jednoduchý princip se dá použít téměř na každou ránu. I u příher tento systém funguje. Stejně tak u odpalů z odpaliště za použití driveru. Pokud tedy potřebujete zahrát míč pod větrem nebo naopak přehrát stromy, je tento způsob ten ideální.

Napsat komentář