Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

1 Říjen 2020

komentáře

0
 1 října, 2020
 0

Jak se správně rozehrát před turnajem?

 

Můžeme považovat za úspěch, když jde amatérský golfista před hrou na cvičnou louku. Ale každopádně pro dobrý výslede  je třeba se dobře rozehrát. A to neznamená jen si protáhnout tělo při rozcvičce. Teď mám na mysli rozehrát s holemi.

Prvním místem, které byste měli navštívit, je cvičný green. Vezměte si devítku, ne wedge a zahrajte pár příher zhruba z 20 metrů. Nízké chipy, které vám pomohou získat rytmus, rychlost a hlavně nastaví zápěstí do správné pozice.

Pokud tedy hráči začínají hned plnými údery sedmičkou železem, tak nenatrénují správný pohyb zápěstí, ale spíše se naučí tzv. dloubat míč.

Následně si zahrajte pár příher s vyšším letem míče, kdy použijete do nápřahu zápěstí. Teprve po dvaceti až třiceti příhrách se vypravte na cvičnou louku. Na cvičnou louku je třeba si vzít něco mezi 30-100 míči, které budete potřebovat.  Přesný počet má každý jiný a je to jen na něm jaký rituál se naučí. Na cvičné louce začnete krátkými údery wedge a maximálně z půlky švihu. Následně po deseti úderech pomalu přejděte do plných úderů, než budete s údery spokojeni. Před hrou nehledejte ve švihu chyby. Jen švihejte a hlídejte si tempo.  Následně pokračujte například devítkou, sedmičkou a pětkou železem. S každou holí odehrajte jen tolik míčů, než vám začne být švih příjemný. Chceme se rozhýbat, ne se unavit před hrou.

Následně si vezměte driver. Je dobré zahrát maximálně deset úderů driverem. A to do té doby než dáte tři slušné údery za sebou. Opět je třeba neřešit chyby ve švihu. Pokud zjistíte, že daný den má míč tendenci létat doprava, tak s tím počítejte na hřišti a nic neměňte.

Přečíst nyní  South African Open vede po třetím kole loňský vítěz

Následně opět zamiřte na chipping green a zahrajte si několik příher z různých míst co nejblíže jamce. Není třeba na cvičném greenu setrvávat příliš dlouho. Poslední štací je putting green, kde zhruba deset minut před startem zahrajte pár patů a vyzkoušíte si hlavně cit pro vzdálenost. Netrénujte příliš mnoho krátké paty. Jen potřebujete získat rytmus pro paty a vzdálenost.

Nyní můžete vesele vyrazit na první jamku, protože jste dokonale připraveni.

foto: Anna Nicole / rubconstock.cz

Napsat komentář