Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Lepší patování díky AimPoint? 30 vteřinový kurz

2 Říjen 2020

komentáře

0
 2 října, 2020
 0

Lepší patování díky AimPoint? 30 vteřinový kurz

 

Patování je jednou z nejdůležitějších dovedností v golfu. Proto mnoho renomovaných golfových profesionálů vymýšlí ten nejlepší a nejjednodušší způsob jak zlepšit patování. Také jsou zde metody, které vám mohou pomoci s mířením, technikou. Dneska jsem se zaměřila na způsob čtení grýnů AimPoint, který je vyvinutý dle mého názoru hlavně pro začátečníky. Je otázka, jestli tento způsob je dostatečně přesný a pochopitelný, ale každopádně stojí za to ho vyzkoušet. Tuto metodu vymyslel Američan Mark Sweeney  a získal za ní dokonce ocenění od Golf Channelu.

Jelikož začátečníci mají problémy odhadnout, kam se míček bude na grýnu stáčet, tak byl vymyšlen právě tento způsob. Jak to tedy funguje?

Prvním krokem je, stoupnout si zhruba do poloviny dráhy patu, rozkročit se a cítit náklon. Tím jak budete cítit naklonění, je třeba ohodnotit toto sklopení od jedné do pěti podle velikosti náklonu.

Tím si ohodnotíte pro sebe náklon. Pokud jste se naklonili do leva a napočítali zhruba do dvou, tak dalším krokem je stoupnout si nad míč, zavřít levé oko a před oči si dát prsty. Tím, že jste napočítali do dvou, tak zvednete pouze ukazováček a prostředníček. Tedy dva, jako náklon na číslo dva. Vnější hranu ukazováčku nastavíte tak, aby zakryla polovinu jamky, a na vnější hraně prostředníčku vám to ukáže místo, kam byste měli míč nahrávat. Tedy doprava. (když napočítáte náklon na jedna,bude to pouze ukazováček. Pokud napočítáte do tří, tak bude určující vnější hrana prsteníčku a tak dále)

Následně již jen zamíříte patr na místo, které vám ukázal právě tzv. AimPoint.

 

Image by HeungSoon from Pixabay

golfové slevy

Napsat komentář