Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

17 Září 2022

komentáře

0
 17 září, 2022
 0

Jak si vybrat správného golfového trenéra?

 

V krátkém článku s videem se vám pokusím vám vysvětlit, jak je třeba přemýšlet při výběru toho nejlepšího golfového trenéra právě pro vás. Někdy to je složitější, než zajít na jakékoli golfové hřiště, kde si vyberete trenéra z nabídky. Pokud máte získat z golfových lekcí co nejvíce, tak je třeba se nad výběrem správného trenéra zamyslet.

Na základě jakých faktorů si trenéra vybrat?

Sympatie: trenér by vám měl být  sympatický a důvěryhodný. Pokud byste neměli v trenéra 100% důvěru, tak je zbytečné s ním pracovat.

Přečíst nyní  10 posledních vítězů The Open Championship. Kdo to bude letos?

Zkušenosti:  zjistěte si, jaké má daný golfový trenér zkušenosti a co vše má za sebou. Je dobré naslouchat opravdovým profesionálům a lidem, kteří mají dlouholetou praxi s výukou golfu.

Věk:  je dobré aby golfový trenér byl přiměřeného věku k tomu vašemu. Když vám bude 60 let a vašemu trenérovi 25, tak si nejsem jistá, zda vám bude schopen předat informace, které přesně budete potřebovat. Pokud jste věkově podobní, tak si oba dokážete představit problematiku z relevantního úhlu pohledu.

Herní dovednosti:  je možné, že i ne příliš zdatný hráč může být skvělým teoretikem. Ale i tak je třeba, aby váš golfový trenér sám uměl hrát skvělý golf a v ideálním případě, aby měl za sebou nějakou slušnou hráčskou minulost. Zkušenosti ze hry a vlastních chyb z něj udělají mnohem lepšího trenéra. Představte si, že byste trénovali u někoho, kdo hraje stejně jako vy. Bylo by pak možné se zlepšovat?

Vzdálenost:  je třeba si rozhodnout jestli je dobré si hledat trenéra jen podle vzdálenosti, nebo raději najet nějaký ten kilometr za kvalitním trenérem.

Reference:  nebojte se zeptat vašich kamarádů a kolegů na golfu, koho by vám doporučili. S kým mají dobré zkušenosti. Osobní reference je vždy velice důležitá.

Cena: není vždy výhrou platit co nejméně, nebo naopak co nejvíce. Na cenu zas tak nehleďte. Kvalitní trenéři si samozřejmě své práce cení, a proto nebude cena nejmenší. Ale také záleží na tom, jestli cena odpovídá kvalitě.

Pomůcky: každý trenér nemusí mít desítky pomůcek pro trénink. Ale i tak je dobré, když je vybaven alespoň základními pomůckami, které vás mohou v tréninku hodně posunout.

Přečíst nyní  Jak si užít pro-am na maximum!

Připravenost: je důležité, aby byl váš trenér dobře na váš trénink připraven. Aby věděl, co jste naposledy trénovali, a postupoval podle smysluplného konceptu tréninku. Pokud váš trenér vaří z vody při každém tréninku, je třeba se zamyslet, jestli stojí za to u něj trénovat.

Vystupování:  čistý, slušně oblečený a dodržující etiku. Takový by měl být trenér golfu. Měl by být vzorem nejen pro vás, ale i pro ostatní. Špinavé boty a zarostlá neupravená tvář nebudí právě dobrý dojem. Všímejte si, jak se trenér chová k okolí a ke golfovému zařízení. To vše patří k profesionalitě. Navíc když si za 50 minutovou lekci řekne částku přes tisíc korun.

Napsat komentář