Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

6 Září 2022

komentáře

0
 6 září, 2022
 0

Rozpadl se vám švih? Nejste v tom sami!

 

Každému kdo hraje golf, se někdy stalo, že se mu rozpadl švih. Alespoň takový je to pocit, když vám míčky přestanou létat tak, jak jste zvyklí. Nemusíte zoufat, má to své řešení a tak jak to přišlo, tak to zase odejde.

Někdo tomu říká „prasení“ nebo tomu říká, že se mu „rozpadl“ švih. Nemusíte se bát. Nejde o nic, co by mělo přetrvat navždycky. To, že se vám rozpadl švih, je jen příčinou nějakého nového pohybu, který se snažíte naučit nebo rozpadu tzv. časové osy.

Co je to časová osa? Jednoduché vysvětlení můžeme hledat u golfového psychologa a trenéra T.J. Thomasiho, který popisuje časovou osu jako soubor událostí, které následují vždy ve stejnou dobu. Jednoduše řečeno, pokaždé jste dělali věci stejně a to od příjezdu na golf, užívání si kávy, než jste se šli rozhýbat. Počítá se i to, v jakých časech šviháte. Tedy jak dlouho trvá nápřah, jak je rychlý, jak silně zatahujete ruce do míče a tak dále.

Přečíst nyní  Chyby, které dělají začínající golfisté

Pokud se stane něco jiného a vy přijdete na hřiště bez vašeho kávového rituálu a dostatečného rozhýbání se, tak jste přerušili časovou osu, která se vám projeví i ve švihu. Začnete hrát údery jinak a postupně vám švih přestane fungovat.

 

 

 

Tento obsah je pouze pro registrované členy Premium Golf clubu, který vám umožní získat nové zkušenosti. Přístup k videím a mnoho dalšího.

Neváhejte se registrovat. Klikněte na políčko "registrovat" níže. Nebo se přihlašte pomocí tlačítka "přihlásit".

golfová akademie praha

Další obsah je pouze pro Trial PremiumGolf, Silver, a Gold registrované členy Premium Clubu.
Registrovat sePřihlášeníZměnit úroveň členství

Napsat komentář