Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

30 Květen 2023

komentáře

0
 30 května, 2023
 0

Častokrát jsem svědkem toho, že golfoví amatéři špatně natýčkují míček při odpalu. Někdo dává míček příliš nízko k zemi a někdo až zbytečně moc vysoko. A díky tomu si myslím, že amatérští golfisté přesně neví, jak správně míček natýčkovat a proč je výška týčka na odpališti důležitá pro jejich úder.

 

Týčko příliš nízko

Pokud máte míček při odpalu těsně nad zemí, tak se driverem přiblížíte v negativním úhlu (tedy shora dolů) a tím pádem nedocílíte maximální možné vzdálenosti. Často se i díky nízko natýčkovanému míčku dostavuje slice, který zapříčiňuje švih z venku dovnitř, kterým se právě k nízko natýčkovanému míčku dostanete.

Pokud byste švihli zevnitř ven, aby se míček v letu točil z prava do leva (draw), tak byste míček nejspíše topli, protože hůl by do míče přicházela v pozitivním úhlu (pozitivní úhel je na měřícím zařízení = +1 atd.).

 

 

Často se stává, že když hráč natýčkuje míček výš, tak začne hrát míček vrškem hole. To je příčina švihu over the top ( kdy šviháte z venku dovnitř) a tím pádem jde hůl v negativním úhlu příliš k zemi.

 

Ideální výška?

Abyste natýčkovali míček správně, tak je třeba mít i dobrý švih. Ideální úhel pro profesionály je v rozmezí -1 – +2 a u amatérských golfistů +2 – +4 stupně. Tedy hůl při úderu do míčku stoupá a úder tak hrajete při pohybu patky hole nahoru. To znamená, že týčko by mělo být tak vysoko, aby při založení byl míček minimálně půlkou objemu nad patkou hole. Následně můžete testovat pozici míčku více k levé špičce nohy a týčko ještě trochu zvýšit. Dosáhnete tak vyššího letu míče a delší vzdálenosti dopadem.

Při založení se soustřeďte, aby míček byl spíše před špičkou hole, protože při úderu se hůl zvedá a lehce se posouvá od těla. Díky tomu se dostanete holí k míčku středem, a vyhnete se udeření do míče patkou.

Přečíst nyní  Matuš spadl až na 69. místo v kvalifikaci na ET

golfové slevy

Napsat komentář