Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

14 Listopad 2021

komentáře

0
 14 listopadu, 2021
 0

Jaké hole amatérští golfisté mohou vyřadit

 

Golf je také unikátní tím, že každý hráč může používat jiné golfové hole a vybrat si tak s čím bude hrát. Není předepsáno, jestli musí hráč mít plný počet 14 holí v bagu nebo jaké složení si vybere. Ovšem některé golfové hole nejsou vhodné pro určité hráče a proto jsem se zamyslela nad tím, které hole nepotřebují hráči s dvouciferným hendikepem.

 

Možná se vám bude zdát, že je to důležitá hůl, ale opravdu jen málo amatérských golfistů, kteří mají dvouciferný hendikep, potřebuje 3 dřevo. Může to být vaše oblíbená hůl, ale mnohdy ji nahradí 5 dřevo, která ve výsledku udělá daleko lepší práci. Většina amatérských hráčů nemá dostatečnou rychlost hole na to, aby dostala míček dostatečně vysoko a využila plně 3 dřevo. Proto často jejich údery nejsou o moc delší než hybridem.

Jiná situace může nastat v případě, že nepoužíváte driver a 3 dřevo se tak stává holí, kterou odpalujete. Ale v ostatním případě je lepší zvolit raději dřevo č. 5.

Dalšími holemi, které jsou v podstatě zbytečné pro mnoho hráčů, kteří mají dvouciferný hendikep jsou,3,4 a 5 železo. Jelikož pro tyto hole je opět potřeba mít velkou rychlost švihu, aby se míč dostal do výšky a doletěl dál než 6 či 7 železo. Pro tyto hráče je proto velice obtížné s těmito holemi hrát. Zamyslete se nad volbou více hybridů či třeba 5 nebo 7 dřevo. Mohu doporučit návštěvu fitting centra, kde vám na přístroji Track man změří přesně vaše švihové rychlosti a pomohou vám s výběrem složení vaší golfové sady. Můžete to samozřejmě udělat i s profesionálním trenérem, který vám také poradí, které hole jsou pro vás nejlepší.

Comments are closed.