Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

10 Listopad 2021

komentáře

0
 10 listopadu, 2021
 0

Kolik grýnů v regulaci byste měli za kolo trefit?

 

Určitě jste někdy viděli v televizi statistiky, které nám ukazují mnoho hodnot. Z toho jedna je velice důležitá i pro amatérské golfisty. A tím je počet zasažených grýnů v regulaci (grýn v regulaci znamená, trefit grýn předepsanou ranou. Tedy na paru 3 již první, na paru 4 druhou a na paru 5 třetí).

Světoví profesionálové mají procento zasažených grýnů i přes 70%. To je skvělý výkon a běžně se tito hráči pohybují kolem 12-16 zasažených grýnů za jedno kolo. To znamená, že většina golfu se v podstatě odehrává na grýnu.

Ale jak je to s amatérskými golfisty? Tam záleží také na úrovni hendikepu, kterým hráč disponuje. Pokud jste dobrý golfista, který má HCP kolem nuly, tak je třeba dosáhnout téměř 60% zasažených grýnů, abyste byli schopni dosáhnout výsledku kolem paru.

vyšším HCP samozřejmě procento rapidně klesá a běžný golfista s HCP 25 tak má zhruba 16% zasažených grýnů podle statistiky USGA. To znamená, že byste měli trefit alespoň dva grýny. Tato statistika je velice důležitá stejně jako počet patů, zachráněných bunkerů či procento scramblingu (příhra a pat). Tyto statistiky můžete sledovat na některých aplikacích pro mobilní telefon, abyste je nemuseli vypisovat ručně, a aplikace vám procento vypočítá klidně za celou sezónu. Použít tak můžete například aplikace GolfShot či The Grint, které vám statistiky samy spočítají.

Přečíst nyní  Tajemství golfového švihu: Sam Snead

Comments are closed.