Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Překonejte hranici 100 úderů. Golf pro začátečníky

2 Listopad 2021

komentáře

0
 2 listopadu, 2021
 0

Překonejte hranici 100 úderů. Golf pro začátečníky

Pro mnoho začínajících golfistů je magickou hranící 100 úderů na 18 jamek. Jak se slangově říká UHU (under hundert). První rok či dva je to hranice, která se velice obtížně překračuje a zahrát poprvé pod sto úderů je jako oslava nového roku. A je to naprosto v pořádku. Já osobně jsem zahrála na svém prvním dětském turnaji 121 úderů a byla jsem přesto šťastná a nakonec po mnoha letech jsem se dostala pravidelně pod par.

Jak to tedy udělat, abyste měli šanci zahrát pod sto úderů. Dám vám několik základních tipů, které by vám měly pomoci s touto hranicí.

 

Dlouhé paty

Trénujte dlouhé paty. Samozřejmě mnoho lidí i trenérů vám řekne, že je důležité skórovat ze vzdálenosti dvou metrů. Ovšem, když jste 10 a více metrů od jamky, tak je třeba zahrát pat tak, abyste byli nejdále metr od jamky, aby další pat již byl téměř jistota. Předejdete tak trojpatům a to vám ušetři minimálně pět úderů za hru. Proto trénujte paty od 5-20 metrů, které se snažte trefit do okruhu jednoho metru od jamky.

 

Základní chip

Důležité údery jsou kolem grýnu. Je třeba natrénovat takové údery, abyste z 5-30 metrů od grýnu byli schopni přiblížit míč do okruhu alespoň 10 metrů od jamky. Je potřeba, abyste se vyhnuli úderům, které končí těsně před vámi nebo naopak topnuté za grýnem. Trénujte proto PW holí údery kolem 30 metrů na grýn.

 

Nepotřebujete vždy driver

Není nutné na odpališti vždy vytahovat dogu. Tedy driver, který sice letí daleko, ale často také hodně do strany. Proto se zažilo pořekadlo „lesy jsou plné dlouhých odpalů“. Proto někdy raději zvolte z odpaliště bezpečnější hůl, abyste se s jistotou dostali na hrací plochu.

Přečíst nyní  Patování: zkuste se tolik netrápit výsledkem

 

Pravidelnost úderů

Ze začátku je obtížné mít jistotu v úderech. Ale přesto je třeba, abyste se naučili hrát údery 9-7 železem pravidelně do okruhu pár metrů. Tedy mít jistotu v tom, že když si vezmete do ruky 7 železo, zahrajete téměř pokaždé například 90 metrů a nebudete jí příliš kazit. Konzistentnost úderů je klíčem k lepšímu výsledku.

Netrénujte údery, tak aby doletěly co nejdále. Ale aby pravidelně dosáhly určité vzdálenosti, která může být třeba jen 70% maxima. Proto se naučte vnímat reálnou vzdálenost, kterou hrajete určitou holí.

 

Dodržujte pravidelně tyto rady a budete během pár týdnů hrát o 10 úderů lépe. Samozřejmě bez pravidelného tréninku to nepůjde. Hodně štěstí přeje golfová akademie NicoleGolf

Comments are closed.