Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

6 Listopad 2021

komentáře

0
 6 listopadu, 2021
 0

5 aktivit, za které se nemusíte na cvičné louce stydět

 

Několikrát se mi stalo, že se lidé stydí za některé činnosti na cvičné louce. Nepoužívají mířící tyčky nebo jiné pomůcky, protože jim to přijde, že na to nejsou dost dobří nebo že by na ně někdo mohl divně koukat. A proto jsem se ptala proč. A v podstatě mi vyšlo, že se lidé za svůj švih někdy stydí nebo nemají dostatečnou sebedůvěru, aby si naplno užili trénink.

 

  1. Klidně buďte začátečník

Některým hráčům přijde nepříjemné, jít na cvičnou louku, když začínají. Mají pocit, že se na ně všichni koukají a hodnotí jak hrajou. Rozhodně golf není místem, kde by někdo někoho hodnotil, tak se nemusíte obávat, že na vás někdo bude koukat a hodnotit vás. Nejsme na PGA Tour, kde jsou diváci a sledují trénink profesionálů.Běžně si každý si hledí svého tréninku, tak se nemusíte ničeho obávat.

 

  1. Alignment stiks

Tzv. mířící tyčky se na profesionálních turnajích používají běžně. V podstatě není profesionála, který by neměl jednu sadu v bagu. Špatné míření může způsobovat mnoho problémů ve švihu a špatné návyky. Proto se nebojte používat při každém tréninku tyto tyčky, které vám pomohou s mířením a s postojem. Nakonec zjistíte, že díky těmto tyčkám hrajete mnohem lepší golf.

 

  1. Udělejte si video

Rozhodně se nebojte používat video analýzu. Tedy pokud máte chytrý telefon, tak si zdarma stáhněte v Google obchodě aplikaci V1 Golf, která vám umožní natočit si švih a vy pak můžete svůj švih analyzovat ve zpomaleném formátu. Nikdo na světě není natolik dobrý, aby si nepotřeboval svůj švih čas od času natočit.

Přečíst nyní  Hrajte lepší golf díky tréninku 3:1

 

  1. Drilly a pomůcky

O pomůckách jsme již psali, že je třeba je používat. Mnoho tréninkových pomůcek vám může pomoci s lepším golfovým švihem. A stejně tak je třeba trénovat určité drilly, které jste si nacvičili se svým profesionálním trenérem. Nebojte se drillovat na cvičné louce. Ostatní také tyto tréninkové metody používají.

 

  1. Nezapomínejte na pre-shot routine

Nezapomínejte před každým úderem udělat svůj před úderový rituál. Tedy pre-shot routine, která vás provází i na golfovém hřišti. Je důležité, abyste trénovali to, co děláte na golfovém hřišti, nejen bezhlavě trefovali jeden míček za druhým. Proto nikdy nezapomínejte na pre-shot routine i na cvičné louce.

 

 

Comments are closed.