Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Jak zahrát pod 80 ran. Užitečné tipy pro amatéry

29 Říjen 2021

komentáře

0
 29 října, 2021
 0

Jak zahrát pod 80 ran. Užitečné tipy pro amatéry

 

Mnoho lidí si stanovuje v golfu cíle. Nejdříve to může být pokoření 100 úderů, následně hrát pravidelně pod 90 a nakonec většina golfistů touží po single hendikepu a hrát pod 80 ran. To ovšem nemusí být tak jednoduché. Záleží na mnoha faktorech a to nejen na technice. Záleží, kolik času máte na trénink, jak často hrajete a jaké máte dovednosti, které můžete využít při hře.

Záleží také na správné strategii (course managment), která vám může zaručit lepší výsledky. Ale přesto to není nereálné hrát pod 80 úderů.

 

Trénujte alespoň třikrát týdně

Golf je natolik složitý a náročný, že je třeba pravidelně trénovat. Je potřeba alespoň třikrát týdně jít na cvičnou louku a minimálně jednou týdně na hřiště. Zdá se vám to moc? Ano je to velká nálož na čas a investice, ale bez toho se jen tak pod 80 úderů nedostanete. Samozřejmě pokud budete hrát golf více jak 20 let, tak už pak není potřeba tolik trénovat, abyste si své dovednosti udrželi.

 

Zlepšete svou krátkou hru

Krátká hra je důležitější než super dlouhé odpaly. Je důležité, abyste uměli hrát kolem grýnu. Proto je třeba naučit se nejen jeden univerzální úder. Někdy je třeba zvolit nízký a někdy zase vysoký úder. Proto trénujte příhry různými holemi a dostaňte jistotu při hře kolem grýnu.

 

Naučte se správnou taktiku

Někdy je lepší míček si dropnout a připsat si jeden trestný úder, než  riskovat vysoká čísla. Zahrát double bogey je lepší než zahrát devět. Někdy je také dobré vzít si na odpališti jinou hůl než driver. A mnoho dalších rad, které vám mohou snížit výsledky. Proto ideálně přiberte do party golfového profesionála a projděte si s ním hřiště a získejte co nejvíce informací jak hrát správně takticky.

Přečíst nyní  Rickie Fowler ohlásil bombu. bude otcem!

Méně trojpatů

Trénujte dlouhé paty. Je zapotřebí abyste se vyvarovali trojpatů. Někdy se stane, že trojpat zahrajete, ale jakmile máte více jak dva trojpaty za 18 jamek, tak je to zabiják dobrých výsledků. Proto trénujte tzv. leg paty, tedy paty delší než 7 metrů a naučte se je zahrát do okruhu 50 cm od jamky, pokud rovnou do ní nespadne.

 

Lepší přesnost středními železy

Je třeba, abyste uměli zahrát pravidelně kvalitní údery středními železy. Nezáleží na tom, jestli umíte 7 železem zahrát 150 metrů, ale je lepší hrát pravidelně přesnější údery 7 železem na 125 metrů. To vám může hodně snížit výsledky na hřišti. Trénujte tedy konzistentnost úderů u holí 9-6.

Comments are closed.