Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

26 Říjen 2021

komentáře

0
 26 října, 2021
 0

Co se změní od 1.1.2022 u amatérského statusu?

 

Věčná debata o profesionálním a amatérském statusu asi nikdy nevyhasne. Nyní se trochu změní pravidla od prvního ledna roku 2022 u amatérského statusu. Jak řekli představitelé golfových pravidel, golf je velice delikátní hra, kde je velice jasně stanovené kdo je profesionál a kdo je amatér. Proto je třeba zachovat amatérský status i kvůli všem ostatním hráčům, kteří soutěží na svých domácích hřištích a hrají golf de facto pro radost.

Lidé jsou velice citliví na to, kdo vlastně může brát za učení golfu peníze a kdo ne. Kdo může brát finanční odměny za hru na turnaji nebo věcnou cenu v hodnotě mnoha desítek tisíc korun. Tedy v podstatě, když jako amatér vyhrajete televizi za 50 tisíc korun, okamžitě byste měli  ztratit status amatéra. Což samozřejmě neznamená, že byste se stali profesionálem.

Nyní  jsou stanovena pravidla tak, že amatérský golfista si může odnést z profesionálního turnaje finance v hodnotě 1000 amerických dolarů anebo věcné ceny ve stejné výši. Dále nesmí brát úplatu za trenérskou činnost. Ale bude povoleno získat pro amatérského golfistu sponzorské příspěvky, které se dosud nesměly dávat, kromě studentům na amerických univerzitách.

Tedy otázkou je, jak je možné, že golfová federace vyprodukovala stovky cvičitelů, kteří hrají bez problémů amatérské turnaje a bez problémů si nechávají platit za výuku golfu. Další otázkou je, jak nakládat s cenami, které přesáhnou stanovenou hodnotu na amatérských turnajích. Podle mého názoru je to velice jednoduché. Klidně ať amatérský hráč na turnaji převezme jakýkoli obnos či věcnou cenu, ale následně ztratí možnost soutěžit na amatérských turnajích. A jako neprofesionál nemůže hrát ani profesionální turnaje a bylo by po problému s amatérským statusem.

Přečíst nyní  The Masters Week: týden plný hvězd na Masters

Golf má svá pravidla a není možné si z nich dělat dobrý den. Tedy pokud chcete soutěžit pod záštitou ČGF nebo PGA, je třeba dodržovat  pravidla, která budou nastavena od 1.1.2022, jak je uvedeno na začátku článku.

Hodně golfových úspěchů vám přeje Anna Nicole Golf Academy.

Comments are closed.