Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

24 Říjen 2021

komentáře

0
 24 října, 2021
 0

Jaký je ideální doplňkový sport ke golfu?

 

Golf je úžasná hra, která skoro nemá konkurenci. Samozřejmě, kdokoli vám o sportu, který dělá, řekne, že je ten nejlepší. To je samozřejmě správně, ale jaký vybrat ideální sport jako doplňkový právě ke golfu. Golf má tu nevýhodu, že je na pohyb dost jednostranný a většina golfistů se nedostatečně stará o své tělo, aby vydrželo desítky let v ideální kondici. Proto doporučuji dělat ještě druhý nebo i dva další sporty jako doplněk ke golfu.

 

Tenis

Tenis je dalším sportem, který se dá dělat dlouhodobě. Tenis můžete hrát klidně do pozdního věku. A navíc je to skvělý doplněk právě ke golfu. Jedná o dost podobné pohyby jako u golfu. Rotace těla je tam také zapotřebí, používáte zápěstí skoro stejně jako na golfu. Zápěstí tak musíte mít pevné a přitom pohyblivé. Stejně jako na golfu. Stejně jako na golfu trefujete raketou míček a je třeba zasáhnout střed rakety, stejně jako střed hole. Navíc můžete dostatečně protrénovat výbušnost, fyzickou kondici. Tenis je také psychicky náročný, pokud hrajete s někým zápas, stejně tak jako golf při turnaji.

 

Disk golf

Tento sport je celkem nový a mnoho lidí ho nezná. I tak je to dobrý doplněk ke golfu. Disk golf je na rozdíl od golfu hrán házecím diskem, ale i tak natrénujete pohyb rukou a zápěstím. Právě proto je to dobrý trénink pro golf. Šikovnost v zápěstí vám pro klasický golf dodá více jistoty do úderů.

 

Lyžování

Lyžování sice není letní sport jako golf, ale je skvělým doplňkem právě pro golf, ač se to nemusí na první pohled zdát. Na lyžích je třeba se naučit správně přenášet váhu, držet rovnováhu a také rotovat tělem. Navíc je spojení lyžování a golfu ideální kombinací pro sportování celoročně.

Přečíst nyní  Vítejte v golfové akademii Anna Nicole

 

Ping pong

Možná je to další sport, který, jak by se zdálo, s golfem vůbec nesouvisí, ale opět se jedná o sport, kde je třeba se naučit pracovat se zápěstím a navíc trénujete postřeh. Tím, že pohybujete se zápěstím do flexe a extenze se naučíte dobře používat zápěstí i na golfu.

 

Určitě bych našla další sporty, které se dobře hodí ke golfu, jako je hokej, petangue a podobně. Ale můj seznam zde jsou sporty, které vám něco dají ke golfu a zároveň nejsou náročné na provozování a fyzickou kondici tolik jako třeba hokej. Navíc k hokeij potřebujte mnoho spoluhráčů. Nezapomínejte proto přemýšlet i o dalších sportech, které ke golfu budete dělat pro zlepšení fyzické kondice, flexibility vašeho těla a námaze, která vám srovná jednostranný golfový pohyb.

Comments are closed.