Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

22 Říjen 2021

komentáře

0
 22 října, 2021
 0

Nejzajímavější golfová statistika slavných golfistů

 

Golf není sport, kde by někdo vyhrával dlouho v jedné řadě. Nebo měl neustále formu, aby dokázal porážet ostatní golfisty. Výjimkou mohou být hráči jako Tiger Woods, Anika Sorenstam nebo Herry Vardon a další.

Ale i tak je golf natolik složitý a rozmanitý, že se statistika mění každý den, každou rundu a i každou jamku. Golf je natolik náročný na fyzickou a psychickou přípravu, že téměř není možné vydržet na té nejvyšší úrovni celý rok, natož několik let za sebou. Ale přesto jsou zde zajímavé statistiky, které dělají z hráčů legendy.

 

Nejdelší období s výhrami

Kathy Whitworth byla zatím jedinou ženou, která celých 17 let dokázala vyhrát na LPGA Tour alespoň jeden turnaj v sezóně. Stejně tak to dpkízali na PGA Tour v mužském podání Jack Nicklaus a Arnold Palmer.

 

Série Jacka Niclause na The Open

Patnáct let se podařilo Jacku Nicklausovi hrát tak, že na The Open končil nejhůře na šestém místě. Z toho několikrát vyhrál a byl na druhém místě.

Nejvíce jamek bez bogey

Jin Young Ko je ženou, která pokořila dokonce i Tigera Woodse s celkem 114 jamkami bez jediného bogey. Tiger jich měl „pouze“ 110

 

Byron Nelson je mistr

Tento golfový fenomén dokázal vyhrát celkem 11 turnajů PGA Tour za sebou. V roce 1945 se mu to podařilo včetně vítězství na PGA Championship.

 

Nejvíce kol pod par

Lydia Ko a Annika Sorenstam drží rekord v nejvíce odehraných kol pod par hřiště. Celkem tak zahrály neuvěřitelných 29 kol, aniž by se dostaly na hranici paru.

Hráč s nejvíce trefenými fairwayemi

 

Calvin Pette byl hráčem, který trefil nejvíce fairwayí v historii. Za deset let 1981-1990 trefil neuvěřitelných 1,029 z 1,217 fairwayí. S rekordem 88,45% trefených fairwayí je tak zatím nejlepší v historii.

Přečíst nyní  Jak daleko hrají profesionálové své údery?

Nejdelší doba jako světová jednička

Tiger Woods drží rekord v pozici světové jedničky, kde strávil neuvěřitelných 281 týdnů. Například Greg Norman byl na pozici světové jedničky „jen“ 96 týnů.

 

Nejdelší šňůra cutu na PGA Tour

Tento titul drží opět Tiger Woods, který dokázal projít 142 cutů na turnajích PGA Tour. To je neuvěřitelné!

Nejvíce birdie za sebou

Mark Calcavecchia a Kevin Chappell drží tento rekord, kdy se jim podařilo zahrát neuvěřitelných 9 birdie v jedné řadě. Chappell dokonce zahrál v tu chvíli vysněný výsledek 59, který zahrál na Greenbrier Classic v roce 2019.

Comments are closed.