Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

25 Říjen 2021

komentáře

0
 25 října, 2021
 0

Proč není na „SLICE“ úderu nic špatného!

 

Mnoho golfistů nenávidí tzv šlajz, který je trápí a raději by hráli draw. Ale nemusí tomu tak být, protože slice úder může být prospěšný a stačí se jen smířit s tím, že to bude váš přirozený úder. Například slavný golfista Colin Montgomery, který kolem milénia vyhrával žebříček European Tour, sám podle svých slov nezahrál nikdy nic jiného než slice.

A jak to panu Montgomerymu létalo skvěle! Vyhrál mnoho desítek turnajů po celém světě a nikdy se nesnažil slice nějak napravovat. Slice má výhodu, že při tomto úderu míček daleko rychleji zastaví na grýnu a navíc se lépe kontroluje než hook či draw.

Každopádně je důležité najít si na golfu svůj standardní úder. Pokud je to slice, tak se nic neděje. Je třeba se naučit hrát údery stále stejně. Tedy pokud bude mít zatáčka doprava pravidelnou trajektorii, tak se můžete radovat. V golfu nejde o tvar, kterým míček zahrajete na grýn, ale o konstantní údery na které se můžete spolehnout.

Pár důvodů proč je slice dobrý:

  • Rychleji zastaví na grýnu.
  • Lépe se hrají údery, které mají letět různě vysoko.
  • Trajektorie u slice se lépe kontroluje než u draw
  • Je to přirozenější pohyb, než při úderu draw

 

Cílem tohoto krátkého článku by mělo být, abyste se přestali stresovat, že hrajete ten nenáviděný „slice“ a více se soustředili na pravidelnost úderů a jejich tvar. O nácviku trefování cíle jsem psala v tomto článku zde..

golfové slevy

Comments are closed.