Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

20 Říjen 2021

komentáře

0
 20 října, 2021
 0

10 tipů, jak vylepšit trénink golfu

 

Když přijde na golfový trénink, tak mnoho golfistů vidí nudu na cvičné louce. Ne všichni rádi trénují, ale trénink je důležitá součást golfu, která je neopomenutelná. Bez kvalitního tréninku se nedají hrát dobré výsledky. Ale mnoho hráčů trénink nebaví a díky tomu je neefektivní. Je třeba mít trénink pestrý a hlavně trénovat to, co můžete následně uplatnit na hřišti.

Proto se inspirujte několika radami, které jsem pro vás připravila pro trénink na cvičné louce.

 

Hrajte jamky

Na cvičné louce si představte, že hrajete jamky a snažte si vizualizovat, jak by jamka asi vypadala. Tedy vymyslete si například jamku 360 metrů a vytáhněte z bagu driver. Následně železo, které byste nejspíš hráli pro druhou ránu a následně si můžete vyzkoušet příhru. Tento typ tréninku je velice efektivní.

Náhodné hole, náhodné cíle

Vybírejte si náhodné cíle pro každý úder a měňte navíc po několika úderech hole. Netrénujte stále stejné údery jednou golfovou holí, ale střídejte, jak cíle na které hrajete, tak hole.

Používejte jen jeden míček

Když přijde na krátkou hru, tak si vezměte jen jeden míček a snažte se hrát co nejlépe. Nejen, že budete simulovat hru na hřišti, kde také nemáte ten luxus opravného úderu, ale také budete při každém úderu trénovat jiné vzdálenosti na jiné cíle. A to ať jde o patování, či přihrávání.

Stejná golfová hůl, jiné cíle

Velice dobrý drill, je trénovat jednou golfovou holí na různé cíle. Pokud budete hrát jen na jeden cíl, můžete sklouznout do rutiny a váš švih se bude zhoršovat a vy se čím dál měně soustředíte na daný úder.

Přečíst nyní  Hrajte jednou značkou míče a nekupujte hrané míče!

Stejný cíl, jiné hole

Abyste dokázali improvizovat na hřišti a mít velký rozsah různých druhů úderů, je třeba trénovat na jeden cíl různými holemi. Je to vlastně opak předchozího drillu. Na hřišti také nehrajete ze stejného místa vždy tu stejnou golfovou hůl.

Stejné hole, jiný let míče

Trénujte různé letové trajektorie. Tedy naučte se trénovat nízké, středně vysoké a vysoké údery. To je dobré umět hlavně, když na hřišti fouká vítr. Nebo když budete potřebovat přehrát stromy nebo naopak, podehrát větve.

Používejte stejnou rutinu

I když jste na cvičné louce, tak používejte při každém úderu předúderovou rutinu, která vám simuluje hru na hřišti. Tam také máte nějaký rituál před každým úderem. Je třeba trénovat to, co chcete následně hrát na hřišti.

Trénujte trouble shoty

Trénujte také záchranné údery. Tedy údery pod větvemi, údery z různých nepříjemných pozic a cokoli dalšího co vás napadne. Málokdy se totiž stane, že na hřišti budete hrát jen z fairwaye a budete stát rovně.

Hrajte hry

Vytvořte na sebe trochu psychického tlaku. Vymyslete si nějakou soutěž, kdy se například 5 železem snažíte trefit grýn na 70 metrů tak, aby míč zůstal na grýnu. Pokud se vám to povede, tak mějte připravenou nějakou odměnu. Pokud se vám úder nepovede, tak si dejte nějaký trest. Hrajte se sebou na cvičné louce hry.

Trénujte up and downs

Velice důležité je abyste na hřišti uměli zahrát co nejvíce „up and downs“. Tedy když netrefíte grýn, tak by měla následovat jedna příhra a jeden putt. Trénujte tak na chipping grýnu jedním míčkem příhry a snažte se následně míček dopatovat.

Doufám, že vám těchto deset tipů trochu zpestří trénink a budete mít následně lepší výsledky při hře. Není účelem odpálit na cvičné louce stovky míčků jednou holí, ale dělat vše proto, aby byl trénink co nejefektivnější.

golfové slevy

Comments are closed.