Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

17 Říjen 2021

komentáře

0
 17 října, 2021
 0

Nová golfová pravidla délky driveru!

Hlavní činitelé USGA a RaA se dohodli, že od prvního ledna 2022 bude na profesionálních turnajích omezena délka driveru na 46 palců. Ano naštěstí jen u profesionálů a to na vybraných okruzích. Tedy ti,co koketovali s délkou shaftu na driveru, tak budou mít smůlu.

Například Bryson Dechambeau přemýšlel o driveru o délce 48 palců, která je dodnes povolena, ale nakonec stejně skončil s driverem o délce 46 palců. Jen opravdu málo hráčů PGA Tour mění délku shaftu, a proto je toto pravidlo namířeno spíše do budoucnosti, abychom se nedočkali odpalů na okruzích kolem 400 metrů.

Jednak by to byl problém z hlediska délky hřišť, která už jsou dost tak dlouhá pro běžné hráče a navíc by se musel upravit i design hřišť.  Já osobně doufám, že se již délka odpalů zůstane na momentální situaci nebo se snad i trochu zkrátí na profesionálních okruzích. Před 30 lety se např. hrál turnaj v Mariánských Lázních pod záštitou European Tour, a nebyl problém s délkou hřiště. O necelých deset později již hřiště nevyhovovalo dnešním standardům a tak na takových hřištích ani nelze profesionální turnaje pořádat. A to je velká škoda, protože je mnoho krásných hřišť, která jsou „pouze“ 6000 metrů dlouhá a již nedostačují dnešním hráčům.

Jako amatéři se ale nemusíte ničeho bát. Jelikož standardní délka driveru se prodává kolem 45,5 palců, tak jste i do budoucna v normě a navíc se pravidlo bude vztahovat jen na profesionály.

Comments are closed.