Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Pro dokonalé údery driverem, stačí obyčejné koště! + video

5 Červen 2021

komentáře

0
 5 června, 2021
 0

Sen každého golfisty je hrát dlouhé a přesné odpaly na každé jamce. Mám jedno řešení jak se můžete zlepšit a to za použití pomůcky, kterou zřejmě má doma každý. Prodloužíte si díky ní údery, zpřesníte je, budete mít lepší tempo švihu a navíc se vám může zlepšit i technika.

Zní to jako pohádka. A přece to jde za pomocí obyčejného smetáku. Zvolte ideálně smeták, jako vidíte na obrázku, který je dostatečně dlouhý a těžký. To vám umožní natrénovat správné tempo díky váze smetáku a v impactu budete daleko rovněji rameny na cíl a smták (respektive hůl) se naučíte dostávat před tělo v momentě úderu a vaše úderová plocha tak bude rovně na cíl.

  1. Nápřah

Jak vidíte na obráku, tak je třeba udržet lokty u sebe a dostatečně vytočit ramena i boky do nápřahu. Důležité je abyste udržely ruce se smetákem tak, aby byl  ve vodorovné pozici se zemí.

 

2. Impact

Jak vidíte na obrázku, tak je třeba dostat boky do větší rotace než ramena, a ruce jsou rovně před tělem. Jak je vidět na stínu pod smetákem, tak  směřuje směrem zleva doprava od cílové linie, což může znamenat, že se naučíte hrát vytoužené draw a tím pádem i delší údery.

3. Finish

Na obrázku je vidět, kam až vás smeták svou váhou dostane. Rotaci se snažte provést co nejvíce a lokty se neustále snažte držet u sebe. Pravá pata je zvednutá a chodilo je pouze na špičce.

 

Tento cvik vám zlepší tempo, načasování pohybů do momentu úderu a díky váze smetáku budete mít zlepšenou svalovou pamět a lépe tak švih přenesete do klasického úderu s holí.

Pokud si nevíte rady, tak vám ráda na lekci golfu poradím. Neváhejte mě kontaktovat.

Přečíst nyní  Jak přestat hrát SLICE, druhý díl. Golfové rady online

Pro lepší orientaci jak švihnout se smetákem se podívejte na instruktážní video švihu s koštětem.

 

 

 

golfové slevy

Napsat komentář