Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

10 Červen 2021

komentáře

0
 10 června, 2021
 0

Jak se naučit dokonalému soustředění na hru

 

Možná se vám na golfovém hřišti někdy stalo, že jste měli pocit, že se nedokážete pořádně soustředit. A nejste rozhodně jediní. Na začátku sezóny 2021 měl tenhle problém i takový hráč jako je Phil Mickelson a snažil se ho řešit s těmi nejlepšími odborníky.

Vy možná žádné specialisty nebudete potřebovat, protože vám stačí pár minut týdně trénovat soustředění a díky tomu zlepšíte svoje výsledky na hřišti. Když se mě někdo zeptá, jak se má soustředit na hru, že ho rozptyluje mnoho ostatních vjemů, které má na hřišti, jako jsou ptáci, ostatní hráči či houkání vlaku v dálce.

Odpovím v celku jednoduše. Představ si, že soustředění na hru na hřišti je stejné, jako když si budeš číst knihu a budeš mít zapnutou televizi, kde půjde nahlas nějaký film. Tak tě také ta televize bude rozptylovat a ty se nedokážeš soustředit na knihu. Ale je třeba naučit se nevnímat televizi, ale naprosto se soustředit na čtení knihy.

Možná to zní až příliš nadneseně, ale je to přesně tak jako s televizí a knihou. Naučte se soustředit se na hru, i kdyby vedle vás někdo střílel z pistole. Naučte se soustředit jen na jednu konkrétní věc. A díky tréninku, který budete praktikovat s televizí a knihou se to naučíte.

Navíc to neznamená, že když půjdete s kolegou ve flightu od posledního úderu k následujícímu, že se s ním nemůžete bavit a nevnímat co se děje kolem vás. Díky tréninku, který jsem popsala, se naučíte nevnímat ani přihlížející hráče na prvním odpališti nebo dokonce kolemjdoucí, kteří jsou třeba na pěším výletě kolem hřiště.

Ano, tak jednoduché to může být. Stačí vám tedy kniha a zapnutá televize a po několika pokusech se dostanete k tomu, že se naučíte soustředit pouze na věc, kterou chcete. Stejně tak to budete praktikovat při hře.

Přečíst nyní  Annika Sorenstam opět hraje

Hezkou hru vám přeje Anna Nicole Golf Academy.

Napsat komentář